Вступ України до Євросоюзу та НАТО серед тих питань, які можуть бути розглянуті на референдумі.
Про це сказав перший заступник Голови Верховної Ради Руслан Стефанчук, головний ідеолог партії “Слуга народу”.
“Я б хотів, щоб інститут референдуму використовувався для великих об’єднавчих справ, для великих внутрішніх перемог. Мені здається, що такими питаннями мали би бути входження України до ЄС, входження України до НАТО. Питання, які потребують реального державницького визначення, а не внутрішньополітичні питання”, — заявив Руслан Стефанчук.
Він додав, що референдум не на щодень – це дуже дороговартісна річ.
“Вартість референдуму — це орієнтовно 3 мільярди гривень. І тому дуже важливо, щоб ті, хто ініціювали референдум, відчували свою відповідальність“, – зазначив він.
Перший віце-спікер вважає, що ані президент, ані Верховна рада, ані Кабінет міністрів не мають диктувати людям, які питання виносити на референдум.
“Є чіткий і прозорий механізм. Якщо це питання турбує людей, вони спочатку можуть утворити ініціативну групу. Ця ініціативна група повинна зібрати 3 млн підписів. І будь-яке питання, яке відповідає вимогам закону, може бути винесене. Що важливо — рішення щодо нього буде обов’язковим для виконання всіма органами влади. І це унікально, бо це приклад прямої демократії, який запропонований у законі“, — зазначив Стефанчук.
Він також розповів, чи дає референдум можливість голосувати за зміну території, і як працюватиме ця норма.
“Можливість змінювати територію України дає не закон, а Конституція України. Там чітко сказано, що питання зміни території — це питання референдуму. Напрацьовуючи закон, ми не могли обійти статтю 73 Конституції України. Але ми в законі про всеукраїнський референдум зазначили, що можна розглядати лише питання збільшення території. Ми жодним чином не допустимо легітимного варіанту зменшення території“, — запевнив Стефанчук.
Зазначимо, 8 квітня президент Володимир Зеленський підписав законопроект “Про народовладдя через всеукраїнський референдум”, ухвалений Верховною радою 26 січня 2021 року.
Закон передбачає такі види всеукраїнського референдуму за предметом: 1) затвердження закону про внесення змін до розділів І, III, XIII Конституції України; 2) вирішення питання загальнодержавного значення; 3) зміна території України; 4) втрата чинності законом України або окремими його положеннями.
Фото: Фейсбук
Президент України Володимир Зеленський прибув до Південно-Африканської Республіки, де запланована зустріч із президентом ПАР Сирілом…
Президент США Дональд Трамп під час спілкування з журналістами в Овальному кабінеті відмовився чітко сказати,…
В ніч на 24 квітня Київ зазнав комбінованої атаки ворога. Станом на 06:06 відомо про…
Адміністрація президента Дональда Трампа обговорює можливість скасування санкцій проти російського газопроводу "Північний потік-2", а також,…
Президент Володимир Зеленський у середу, 23 квітня, заявив, що Україна завжди діятиме відповідно до своєї…
Українська делегація у Лондоні у середу, 23 квітня, провела переговори з колегами з Великої Британії,…