У Верховній Раді України зареєстрований законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо мобілізаційних заходів у зв’язку з воєнним станом.
Нардеп Гончаренко Олексій. Фото: Партія Європейська солідарність
Законопроєкт передбачає, що термін служби військовозобов’язаних під час мобілізації становитиме 3 роки.
Народний депутат фракції “Європейська солідарність” Олексій Гончаренко вважає, що законопроєкт у такій редакції не можна приймати.
“Моя думка, що законопроєкт про мобілізацію в такій редакції приймати не можна. Головне моє зауваження це термін служби. З одного боку добре, бо я вносив у березні законопроєкт про термін служби 18 місяців. В травні місяці Зеленський відповів на петицію під законопроєктом, що не може бути демобілізації під час війни. Я вважав, що це дуже неправильна позиція. Тепер Уряд пропонує визначити термін служби, але цілих три роки, що, на мою думку, є занадто багато. Нормальним терміном є 18 місяців, а далі заміна військовослужбовця. Якщо військовослужбовець втомився і хоче повернутися додому, він має мати таке право” – сказав Гончаренко в етері телеканалу “КИЇВ24”.
Народний депутат також закликав Уряд розробити план демобілізації, щоб військовозобов’язані знали, коли вони зможуть повернутися додому.
“Я пропоную Уряду розробити план демобілізації, щоб військовозобов’язані знали, коли вони зможуть повернутися додому. Це дуже важливо для морально-психологічного стану наших військових. Якщо вони не знають, коли вони зможуть повернутися додому, це негативно впливає на їхню роботу” – зазначив парламентарій.
25 грудня Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради законопроєкт про удосконалення окремих питань мобілізації, а саме військового обліку та проходження військової служби.
У законопроєкті йдеться про:
Також, безпосередньо у проєкті закону запропонували, щоб повістка про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки надсилалась громадянину через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного та резервіста або на електронну пошту.
Нагадаємо, що Міністр оборони Рустем Умєров заявив, що повна демобілізація для військовослужбовців буде можливою тільки після війни.
19 грудня на пресконференції, присвяченій підсумкам року, Володимир Зеленський повідомив, що військове командування має потребу у додатковій мобілізізації близько 400 000 — 500 000 тисяч людей.
В складі української делегації на переговорах в Лондоні, які відбудуться 23 квітня, буде присутній керівник…
Сама Ноем під час великоднього заходу в Білому домі підтвердила журналістам, що її сумку вкрали,…
На питання про можливі деталі "мирної домовленості", яку США пропонують укласти між Україною та Росією,…
Українська делегація поїде у Лондон на переговори щодо перемир'я.
Станом на зараз серед українських католицьких церков є лише один кардинал, що може голосувати за наступного Папу — єпископ…
З понад 60 тисяч зниклих близько 10 тисяч осіб мають підтверджений статус полонених. Частину з…