Уряд України намагається заохотити сотні тисяч українців мобілізуватися до ЗСУ посиленим контролем і збільшеними штрафами. Та експерти вважають, що законопроєкт потребує доопрацювання.
Військовий ЗСУ
Про це пише видання Forbes.
Уряд України пропонує удосконалити підхід до мобілізації. Насамперед цифровізувати облік військовозобовʼязаних і посилити відповідальність для тих, хто уникає призову.
Як йдеться у повідомленні, у січні цю ідею очікує велика дискусія у Верховній Раді. Сумніви про доцільність жорстких норм є навіть у нардепів фракції “Слуга Народу”.
Верховна Рада розгляне урядові законопроєкти про посилення правил мобілізації в Україні протягом найближчого місяця. Ймовірні дати першого голосування – 10–14 січня.
Ухвалення законопроєкту планується в кінці січня або на початку лютого.
Видання опублікувало коментар анонімного співрозмовника, який є одним із нардепів. Він наголосив, що доопрацювання неминуче.
У поточній редакції вони навряд чи зберуть достатню кількість голосів у Парламенті.
Депутатка з оборонного комітету Соломія Бобровська (депутатська фракція “Голос”) у коментарі для Forbes повідомила, що не виключено, що депутатів із президентської політсили все ж спробують переконати підтримати цей законопроєкт.
26 грудня на брифінгу Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний наголосив, що основна причина оновлення правил мобілізації та ймовірного посилення вимог до громадян – потреба в нових військовослужбовцях для ЗСУ у 2024 році.
Залужний додав, що мета влади – це поповнення наявних підрозділів, формування нових і перспектив демобілізації у 2025-му для військових, які перебувають на війні з перших днів російського вторгнення.
Про одномоментну мобілізацію при цьому не йдеться: хтось буде мобілізований у січні, а хтось – навіть у грудні.
Посилення мобілізації в Україні: що відомо
Нагадаємо, що увечері 25 грудня Уряд вніс до Парламенту законопроєкти № 10378, № 10379. Перший документ передбачає зміни до мобілізації та проходження військової служби, а другий — посилення відповідальності за військові правопорушення.
19 грудня на пресконференції, присвяченій підсумкам року, Володимир Зеленський повідомив, що військове командування має потребу у додатковій мобілізації близько 400 000 — 500 000 тисяч людей.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.