Законопроєкт, який допомагає корупціонерам піти на угоду зі слідством та "відкупитися" штрафом від покарання, був вимогою міжнародних партнерів в рамках програми Ukraine Facility Plan.
Про це заявив голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія
“Депутати взагалі не порушували питання угоди зі слідством в корупційних правопорушеннях. Це надійшло від наших партнерів у рамках зобов’язань Ukraine Facility Plan. Сьогодні голосували урядову версію, тому що уряд визначений перемовником з ЄС по цьому плану”, – написав Арахамія.
За його словами, до проєкту закону, який пройшов сьогодні перше читання, дійсно є перелік зауважень у письмовій формі від Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Вищого антикорупційного суду. Але, як зауважив він, угода корупціонера зі слідством – це право прокуратури, а не обов’язок.
“Фінальна версія законопроєкту все одно буде проходити “залік” від міжнародників. Якщо громадянське суспільство вважає цей законопроєкт “зрадою”, у нього є право і можливість надати свої аргументи представникам посольств і міжнародних організацій. Але я впевнений, що все буде гарно доопрацьовано до другого читання, як це вже було багато разів в подібних ситуаціях”, – додав глава фракції.
У четвер, 18 липня, Рада схвалила у першому читанні законопроєкт №11340. Документ передбачає надання можливості корупціонерам у разі угоди зі слідством отримати штраф замість покарання в’язницею.
Так, для винних у корупції хочуть встановити штрафи від 204 тисяч гривень до 204 млн гривень. Однак схвалення законопроєкту викликало шквал критики серед громадянського суспільства та опозиції. У антикорупційному комітеті Верховної Ради позначили, що закон має “корупційні ризики”, адже винний у корупції отримає менш суворе покарання.
Минулого року у серпні Володимир Зеленський, як зазначають у ЗМІ, пропонував посилити покарання за корупцію та навіть порівняти цей фактор з держзрадою. Президент України пропонував передавати справи про корупцію до СБУ, адже саме цей орган займається загрозою національної безпеки.
У Національному антикорупційному бюро, яке було створено у 2015 році, як головний інструмент та засіб боротьби з корупцією, на ці заяви відреагували неоднозначно. Виступаючи на тій самій конференції за підсумками роботи ВАКС, голова Бюро Семен Кривоніс заявив, що віддавати корупційні справи іншим органам не можна.
“Виняткова підслідність НАБУ щодо топкорупції – це один із фундаментів незалежності антикорупційних органів. Фундамент та база, на яких створювалася антикорупційна структура. Я думаю, це просто не підлягає жодним обговоренням, виняткова підслідність НАБУ має залишатися в тій редакції, в якій є”, – зазначив голова Бюро.
Таку ж думку транслювали й незалежні агенції журналістських розслідувань. Наприклад, Transparency International випустили матеріал, де назвали причини, чому корупцію не можна прирівняти до державної зради.
Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) оголосила результати перевірки інциденту біля міста Рафах у секторі Гази наприкінці…
Чотирьом підліткам, які побили військового у Гідропарку, повідомлено про підозру у хуліганстві. Прокуратура просить домашній…
Конституційний суд Литви визнав положення Цивільного кодексу, які передбачають партнерство лише між чоловіком і жінкою,…
У Туреччині завершили першу фазу освоєння газового родовища Сакар’я в Чорному морі. Щоденний видобуток газу…
Віцепрезидент США Джей Ді Венс наступного тижня відвідає Індію з чотириденним візитом та зустрінеться з…
Російські війська вперше були зафіксовані з оновленою реактивною системою залпового вогню M-1991 калібру 240 мм…