У своїй першій публікації після затримання засновник месенджера "Телеграм" Павло Дуров висловив здивування висунутими обвинуваченнями та пообіцяв покращити безпеку і знизити рівень зловживань у месенджері.
Telegram founder and CEO Pavel Durov delivers his keynote conference during day two of the Mobile World Congress at the Fira Gran Via complex in Barcelona, Spain on February 23, 2016. The annual Mobile World Congress hosts some of the world's largest communication companies, the show runs from the 22 to 25 February. Photo by Manuel Blondeau/AOP.Press/Corbis (Photo by AOP.Press/Corbis via Getty Images)
Про це повідомляє телеграм-канал Павла Дурова.
За словами засновника соцмедійної платформи, висунуті владою Франції звинувачення здивували його з кількох причин.
По-перше, Телеграм має офіційного представника в ЄС, що приймає та відповідає на запити керівних органів ЄС. Дуров зазначив, що його електронна адреса є загальнодоступною для будь-кого в Євросоюзі.
По-друге, за словами засновника месенджера, французька влада мала безліч способів зв’язатися з ним, щоб попросити про допомогу.
Як громадянин Франції, я був частим гостем французького консульства в Дубаї. Деякий час тому, коли мене попросили, я особисто допоміг їм створити гарячу лінію в телеграмі для боротьби із загрозою тероризму у Франції.
По-третє, Дуров зазначив, що “якщо країна незадоволена інтернет-сервісом, усталеною практикою є початок судового процесу проти самого сервісу”. Він назвав”хибним підходом використання законів епохи до появи смартфонів для звинувачення керівника компанії у злочинах, скоєних третіми особами на платформі, якою він керує”.
Дуров назвав нелегким завданням встановити правильний баланс між конфіденційністю та безпекою і додав, що треба враховувати технологічні обмеження.
“Як платформа, ви хочете, щоб ваші процеси були узгодженими в усьому світі, а також, щоб ними не зловживали в країнах зі слабким верховенством права. Ми прагнемо співпрацювати з регуляторами, щоб знайти правильний баланс. Так, ми дотримуємося наших принципів: наш досвід сформований нашою місією захищати наших користувачів в авторитарних режимах. Однак ми завжди відкриті до діалогу”, — зазначив засновник Телеграму.
Павло Дуров також зазначив, що “іноді ми не можемо дійти згоди з регулятором країни щодо правильного балансу між конфіденційністю та безпекою і в таких випадках готові піти з цієї країни”.
“Коли Росія вимагала від нас передати “ключі шифрування”, щоб уможливити стеження, ми відмовилися — і Телеграм заборонили в Росії. Коли Іран вимагав від нас заблокувати канали мирних протестувальників, ми відмовилися — і Телеграм заборонили в Ірані. Ми готові йти з ринків, які не сумісні з нашими принципами, тому що ми робимо це не заради грошей. Нами рухає намір приносити добро і захищати основні права людей, особливо там, де ці права порушуються”, — написав Дуров.
Він назвав хибними твердження про те, що “Телеграм — це анархічний рай”, і запевнив, що платформа “щодня видаляє мільйони шкідливих постів і каналів”, а також “має прямі гарячі лінії з неурядовими організаціями, щоб швидше обробляти термінові запити на модерацію”.
“Різке збільшення кількості користувачів Телеграму до 950 мільйонів спричинило проблеми, які полегшили зловживання нашою платформою для зловмисників. Саме тому я поставив собі за мету суттєво покращити ситуацію в цьому напрямку. Я сподіваюся, що події серпня зроблять Телеграм та індустрію соціальних мереж в цілому безпечнішою та сильнішою“, — зазначив Павло Дуров.
Керівник українського Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко заявив, що "спроба правителя Росії Володимира Путіна виставити…
Британія має намір значно збільшити виробництво вибухівки, щоб відмовитися від залежності від США і Франції…
Видання The Wall Street Journal у матеріалі зазначило, що Сполучені Штати очікують на відповідь Києва,…
Президент США Дональд Трамп заявив, що до нього звернулося багато світових лідерів та керівників підприємств…
Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський порівняв заяви Росії про нібито "припинення вогню" в Україні…
Європейський комісар з питань оборони Андрюс Кубілюс вважає, що Швеція повинна взяти на себе ініціативу…