Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж погодився визнати себе винним у кримінальному злочині, пов'язаному з його роллю в одному з найбільших розкрадань секретної урядової інформації в історії США. Міністерство юстиції США дозволить йому уникнути ув’язнення.
Про це повідомляють WikiLeaks в X та CNN.
За даними видання WikiLeaks, Ассанж покинув в’язницю суворого режиму Белмарш вранці 24 червня, провівши там 1901 день.
Він був звільнений під заставу Високим судом Лондона і в другій половині дня був в аеропорту “Станстед”, де сів на літак і покинув Велику Британію.
Видання, засноване Ассанжем, наголосило, що його звільнення, це “результат глобальної кампанії, яка охопила борців за свободу преси, законодавців і лідерів усього політичного спектра, аж до ООН”.
Це створило умови для тривалих переговорів з Міністерством юстиції США, що призвело до угоди, “яка ще не була офіційно завершена”.
Ассанжа відпустили до Австралії до дружини та дітей.
У 2006 році Ассанж засновує WikiLeaks, вебсайт, де публікуються секретні документи про воєнні злочини, корупцію та шпигунство.
Влада США переслідувала Ассанжа за публікацію конфіденційних військових записів, наданих колишнім аналітиком армійської розвідки Челсі Меннінг у 2010 і 2011 роках.
Представники США були переконані, що саме Ассанж через тиск спонукав Меннінг отримати тисячі сторінок невідфільтрованих дипломатичних телеграм США: зокрема звіти про діяльність, пов’язану з війною в Іраку, та інформацію про в’язнів Гуантанамо.
У 2019 році Ассанжу висувають 18 пунктів звинувачення за його ймовірну роль у порушенні, що передбачало до 175 років ув’язнення.
Президент Джо Байден в останні місяці натякав на можливу угоду, яку проштовхнули австралійські урядовці.
Представники ФБР і Міністерства юстиції виступали проти будь-якої угоди, яка не передбачає визнання провини Ассанжа, повідомили CNN поінформовані джерела.
Згідно з умовами нової угоди, прокурори Міністерства юстиції вимагатимуть 62-місячного ув’язнення, що дорівнює часу, який Ассанж відсидів у в’язниці суворого режиму в Лондоні, поки намагався уникнути екстрадиції до США. Укладання угоди зарахує цей час, дозволивши Ассанжу негайно повернутися до його рідної Австралії.
Пєсков також стверджує, що російський диктатор «неодноразово говорив про готовність до переговорів з українською стороною».
Диктатор РФ повторив наратив роспропаганди, виправдовуючи удар російської армії.
Як зазначає Time, Папа Римський Франциск був новатором у тому, що виявляв готовність вислуховувати різні погляди щодо суперечливих…
Якщо до 5 червня не буде ухвалене нове рішення ЄС, "за замовчуванням" відновиться дія положень…
Так зване великоднє перемирʼя тривало з 18:00 19 квітня до 00:00 21 квітня — його…
Шансу на відкриття банківської таємниці податковій найближчим часом немає.