До лав Збройних сил України, Національної гвардії і Державної прикордонної служби завдяки закону про військових, що самовільно залишили частину або місце служби, повернулася понад 21 тисяча бійців.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Державне бюро розслідувань.
У бюро нагадали, що 1 березня завершився термін звільнення від відповідальності військових, які самовільно залишили місце служби, але добровільно повернулися до війська.
“У період з 29 листопада 2024 року по 1 березня 2025 року на службу повернулися майже 21 тисяча 100 військовослужбовців. Це стало можливим завдяки підписаним Президентом України Володимиром Зеленським змінам до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, — зазначили в ДБР.
Найбільше повернулись бійців до ЗСУ. Також військові активно повертались до Національної гвардії та прикордонної служби.
У ДБР зауважили, що у співпраці з іншими правоохоронними органами та Військовою службою правопорядку забезпечили чітку процедуру повернення військових.
“Вони могли прибути не лише до своєї частини, а й до територіальних підрозділів ДБР, Військової служби правопорядку чи Нацполіції. Міністерство оборони також дозволило звернутися до однієї з 17 визначених військових частин або до однієї з 14 рот резерву Нацгвардії. Після прибуття до частини військовослужбовець мав подати рапорт про поновлення на службі, що запускало чіткий алгоритм подальших дій — від оформлення документів до відновлення виплат“, — наголосили в ДБР.
Після 1 березня 2025 року військовослужбовці, які самовільно залишили підрозділ, також повинні повернутися на службу, однак механізм їхньої легалізації в підрозділі вже буде дещо іншим.
Нагадаємо, що військовослужбовця Сергія Гнезділова, якого раніше помістили під варту за публічне самовільне залишення служби, звільнили від кримінальної відповідальності та випустили з-під варти.
Стримінговий гігант Netflix випустив п’ятий і фінальний сезон популярного психологічного трилера «Ти» (You). Прем’єра відбулася…
В українській армії зараз близько 800 або 600 тис. добровольців, кожен випадок мобілізації перевіряється окремо…
Хлопця на ТОТ росіяни намагалися мобілізувати, але його вдалося евакуювати на підконтрольну Україні територію.
Ліхтенштейн виділив 8 млн швейцарських франків на підтримку швидкого відновлення й 800 тис. — на…
Рютте також підкреслить, що примусове прийняття угоди, вигідної для Москви, не лише підриває суверенітет України,…
Путін без розбору вбиває все більше українських цивільних, вбив і поранив 100 людей у Києві,…