У Великій Британії висунули звинувачення 12-річному хлопчику у справі про заворушення. Він стане наймолодшою людиною, яка постане перед судом.
ROTHERHAM, ENGLAND - AUGUST 4: Anti-migration protesters are seen during riots outside of the Holiday Inn Express in Manvers, which is being used as an asylum hotel, on August 4, 2024 in Rotherham, United Kingdom. Yesterday saw widespread violence as Far-right agitators in Liverpool and Manchester rioted and looted shops. Police were attacked and injured and dozens of arrests were made. (Photo by Christopher Furlong/Getty Images)
Про це пише Sky News.
У матеріалі йдеться, що хлопця звинувачують у масштабних заворушеннях, які спалахнули після вбивства трьох дівчат у Саутпорті 30 липня.
Видання BBC також пише, що хлопець заговорив на суді, щоб визнати себе винним за звинуваченням у хуліганстві та підтвердити своє ім’я.
У результаті суд звільнив його під заставу. Хлопець не має виходити на вулицю Сент-Люкс-роуд у Саутпорті, де відбулися заворушення.
Нагадаємо, 5 серпня у Великій Британії арештували 378 людей після того, як країну охопили масові заворушення через резонансне вбивство дітей. Також прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що в країні створять «постійну армію» спеціалізованої поліції. Він звинуватив у цих вбивствах ультраправих активістів, а також дезінформацію в соцмережах про те, що нападник нібито був мусульманином і шукачем притулку.
У понеділок, 29 липня, у місті Саутпорт 17-річний юнак, на ім’я Аксель Рудакубана, напав із ножем на людей, які перебували у танцювальній студії. Внаслідок нападу загинули три дівчинки (6, 7 та 9 років), ще понад 10 осіб зазнали поранень.
Поштовхом до початку заворушень стала інформація у соцмережах, що вбивця нібито є мігрантом та радикальним ісламістом. Це викликало гнів серед прихильників ультраправих.
Згодом у поліції дані про підозрюваного спростували та вказали, що він народився у Великій Британії, а його батьки — вихідці з Руанди. Однак страйкарі не зупинилися. У різних містах Великої Британії відбулися заворушення з погромами.
Спочатку люди зібралися біля мечеті у Саутпорті, як і закликали повідомлення з соцмереж, але в наступні дні протести почалися в низці інших міст.
Сутички виникли між активістами, які протестували проти мігрантів, та антирасистськими групами мітингарів.
У самому Саутпорті мечеть закидали камінням та пляшками із запалювальною сумішшю, підпалили фургон поліціянтів.
У Галлі, Ліверпулі, Бристолі, Манчестері, Сток-он-Тренті, Блекпулі, Белфасті страйкарі громили магазини і нападали на правоохоронців, у хід йшли цеглини та пляшки.
Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський порівняв заяви Росії про нібито "припинення вогню" в Україні…
Європейський комісар з питань оборони Андрюс Кубілюс вважає, що Швеція повинна взяти на себе ініціативу…
Президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що Росія та Україна "укладуть угоду" наступного тижня й…
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.