Офіс уповноваженого з прав людини та група парламентського контролю мають юрисдикцію тільки на території України. Які були законні підстави для перевірки дітей у Німеччині — незрозуміло.
Про це розповіла в етері КИЇВ24 заступниця голови КМДА Марина Хонда.
По-перше, відповідно до законодавства, Офіс уповноваженого з прав людини має юрисдикцію тільки на території України. В центрах, де перебувають діти за кордоном, немає повноважень в офісу Омбудсмана.
Марина Хонда зазначила, що створено “Держдіти” та Національна соціальна служба, однак жодного закону про процедуру перевірки — немає.
Другий момент, що таке моніторингова група. Я намагалася знайти, можливо я пропустила новий закон. Чим регулюється моніторинг перебування дітей за кордоном? На сьогодні у нас створено “Держдіти” та Національна соціальна служба. Але жодного закону про процедуру перевірки — немає. Виявляється, що це була група парламентського контролю. Парламентський контроль здійснюється на території України. Що це був за виїзд, яка його форма, які нормативні документи? Я для себе не розумію.
Заступницю голови КМДА обурюють звинувачення в “зникненні дітей”. Вона наголошує, що ті, хто зараз висуває звинувачення не були присутніми під час евакуації. Вони не бачили, як все відбувалось. А на кордоні їм відповіді не дали, оскільки в них не було достатньо повноважень.
Чому виникають коментарі допустили чи ні? Приїжджають люди в суботу, підходять до центру. Німецька сторона говорить, що діти у них. Їх не пускають, бо не зрозуміло хто ці люди. Спілкуються з кимось зі співробітників, який не може володіти всією інформацією. Робиться висновок і нас звинувачують, що кудись ділися діти. Мене обурює питання дітей. Я чітко пам’ятаю, шкода що люди які влаштовують перевірки не були присутні, коли ми евакуйовували цих дітей, як приймалися рішення. Ми для себе не можемо зробити правовий висновок: “так що ж це було?”.
За заявою Офісу Омбудсмана про незаконний виїзд за кордон родичів керівництва Служби у справах дітей розпочато розслідування.
Нагадаємо, що уповноважений Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що київські чиновники могли відправити своїх близьких родичів за кордон під виглядом супроводу для дітей-сиріт та дітей, які залишились без батьківського піклування.
За словами Омбудсмана, у березні 2022 року 68 дітей-сиріт та дітей без батьківського піклування вивезли з Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 міста Києва до молодіжного табору у місті Вупперталь (Німеччина).
У супроводі з ними поїхали 20 осіб. Однак, коли представники Офісу уповноваженого з прав людини навідалися до табору, їх не пустили. Виявилося, що на території є лише німецькі представники, а от українських, які супроводжували дітей – немає. Окрім того, виявилося, що 13 дітей “зникли”, адже у табір привезли усього 55 осіб, а не 68.
Про подробиці справи ми писали детальніше в нашому матеріалі.
Чеський ексхокеїст Домінік Гашек заявив, що колишній президент Росії Дмітрій Мєдвєдєв погрожував йому вбивством.
Цього тижня очікується черговий візит посланця Трампа Віткоффа до Москви.
Процес скринінгу (перевірка відповідності українського законодавства законодавству ЄС) у рамках перемовин з Україною про вступ…
Компанія заявила, що інвестує 50 мільярдів доларів у Сполучені Штати протягом наступних п'яти років, створивши…
Бернар Арно, найбагатша людина Європи та генеральний директор імперії предметів розкоші LVMH, розкритикував Європейський Союз…
Автори заяви, які представляють американські виші, розповіли про "безпрецедентне й надмірне політичне втручання, яке тепер…