Росіяни повністю знищили пам'ятку світового значення в Криму - Херсонес Таврійський, який є об'єктом світової культурної спадщини ЮНЕСКО.
The ruins of the Greek metropolis Chersonesus of the 5th century BC are seen against the background of the recently restored Orthodox cathedral in Ukraine's Black Sea port of Sevastopol Thursday, May 20, 2004. The golden-domed St.Vladimir Cathedral was built on the site where Ukrainian ancestors reputedly first adopted Orthodox Christianity in 988. (AP Photo/Efrem Lukatsky)
Про це повідомляє старша наукова працівниця Інституту археології НАН України Евеліна Кравченко.
Росіяни повністю знищили пам’ятку світового значення в Криму — Херсонес Таврійський. Стародавній архітектурний об’єкт входить до переліку світових історичних пам’яток ЮНЕСКО. На III Міжнародному форумі експертної мережі Кримської платформи дослідниця розповіла, що росіяни руйнують пам’ятки архітектури та зводять на їхньому місці новобудови.
Зараз відбуваються негативні процеси з єдиною пам’яткою світового значення, яку ми встигли номінувати і внести у перелік пам’яток в Криму – з Херсонесом Таврійським
Велику частину артефактів об’єкта росіяни вивезли до музеїв, серед них фрески, посуд, предмети побуту та ікони. Окрім того, російські “фахівці” почали знімати ґрунт екскаваторами на місці розкопок та влаштувати там амфітеатр, який своєю вагою створює навантаження близько тонни на оригінальну споруду та загрожує взагалі зруйнувати залишки пам’ятки.
Евеліна Кравченко також зазначає, що на місці археологічних залишків збудували фактично нове місто. Археологічний парк перекриває старі знахідки, декілька розкопаних об’єктів поступово перенесли та відбудували в іншому місці. На місці городища росіяни поставили Собор святого Володимира, що підпорядковується й освячений Московським патріархатом та новобудову.
Херсонес Таврійський — це єдина пам’ятка в Криму, яка має світове значення.
Античне місто створив архітектор Гіпподам, в основі його будівельного плану покладена система поздовжніх та поперечних вулиць, що перетинаються під прямим кутом, утворюючи квартали. Він розташований на території Гераклівського півострова Крим. Це найбільша у світі пам’ятка Візантії.
Херсонес існував за 900 років до створення Східної Римської імперії. Він був зведений у VI ст. до н. е.
Це історичне місто було одним із локальних центрів еллінської цивілізації, яка зародилася в Північному Причорномор’ї, а згодом розповсюдилася в Малу Азію та Середземномор’я.
На базі Херсонеса Таврійського був створений перший в Україні археологічний парк. Він є об’єктом культурної спадщини України. 23 червня 2013 року на 37-й сесії Комітету світової спадщини ЮНЕСКО, що проходила у Камбоджі, Херсонес Таврійський і його хора (сільськогосподарська округа) були внесені до Списку світової спадщини ЮНЕСКО.
Після окупації Криму Росією збереження цілісності Херсонесу Таврійського стало неможливим. У 2015 році російська армія залила бетоном ділянку давньої садиби на мисі Херсонес. До теперішнього часу окупаційна влада постійно руйнує історичну пам’ятку та розкрадає її.
Раніше ми повідомляли про те, що росіяни розміщують військові бази поблизу історичних пам’яток, а також місць масового відпочинку. Таким чином РФ “прикривається цивільними” та використовує “атаки на мирних” як ще один привід для звинувачення України.
The Legend of Ochi — це американська фентезійна пригодницька стрічка, яка поєднує міфологічні мотиви, візуальну…
Фільм «The Accountant 2» — це американський екшн-трилер, який є продовженням стрічки «The Accountant» (2016).…
«Until Dawn: До світанку» — це кінематографічна адаптація популярної відеогри, яка вперше вийшла у 2015…
25 квітня, напередодні річниці Чорнобильської катастрофи, Європейський інститут Чорнобиля втретє збирає провідних українських науковців, експертів,…
24 квітня у Києві відкриють виставку «Іканича»: маріупольська писанка — перша фізична експозиція, присвячена культурній…
У грудні французький президент заявив лідерам партій, що він намагатиметься уникнути позачергових виборів до закінчення…