У підприємців, які купили майно або землю, не знаючи, що ці об'єкти були незаконно відчужені, не будуть їх забирати після 10 років володіння
Президент Володимир Зеленський 7 квітня підписав закон щодо посилення захисту прав добросовісного набувача (законопроєкт №12089). Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.
Ухвалений у березні закон обмежує термін, протягом якого незаконно відчужені землі можна повернути у державну та комунальну власність.
“Якщо майно вибуло три-п’ять-сім років тому, держава має право позиватися щодо його повернення через цивільний суд (звісно, мають бути підстави), і тут право добросовісного набувача не діє. Якщо майно вибуло з власності держави більше ніж 10 років тому, але вибуло з ознаками злочину – йдуть у кримінал. Тут строків давності немає жодних. Добросовісність не діє“, – пояснював суть законопроєкту його автор Ігор Фріс.
Він також першим повідомив про підписання закону, назвавши це кроком до “цивілізованого світу, де основа – захист приватної власності”.
Право на витребування без строку давності зберігається для особливих категорій майна: об’єктів критичної інфраструктури, стратегічних об’єктів державної власності, об’єктів культурної спадщини, об’єктів природно-заповідного фонду, гідротехнічних споруд тощо.
У разі витребування майна на користь держави чи громади, вони мають спочатку внести ринкову вартість майна на депозитний рахунок суду для компенсації добросовісному набувачу.
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
28 березня на сайті Президента зібрали підписи під петицією з закликом ветувати закон.
“Усупереч назві, законопроєкт спрямований на захист недобросовісних набувачів, тих, хто незаконно, через підставних осіб, отримав у приватну власність землі, які належать державі та територіальним громадам. Ідеться про ліси, водойми та прибережні смуги, пам’ятки археології, землі оборони, які водночас можуть бути лісами, землі природно-заповідного фонду“, – йдеться в петиції.
Станом на 7 квітня петиція залишалась без відповіді.
Нагадаємо, що народні депутати проголосували в першому читанні за законопроєкт, який дасть можливість запустити поштовий банк на базі «Укрпошти». За відповідний законопроєкт № 13018-д проголосували 269 парламентарів.
Триває нічна атака на Київ 24 травня 2025 року: працює ППО, є постраждалі та пошкодження.
Зокрема, наступного тижня у столиці відбудуться культурні події музеїв, театрів і бібліотек, серед яких –…
Американський подкастер Такер Карлсон взяв інтерв’ю у колишнього депутата «Опозиційного блоку» та «Партії регіонів» Вадима…
Міністерство закордонних справ готується до участі України до саміту у форматі "Групи семи" (G7), який…
Іран та Сполучені Штати провели черговий етап перемовин щодо ядерної програми Тегерана. Зустріч відбулася в Римі за участі посередника —…
Колишній директор ДП «Поліграфкомбінат» отримав нову підозру у межах міжнародного розслідування про махінації з паспортами.