Categories: Без рубрики

Зеленський представить внутрішній План стійкості 19 листопада. Деталі

Ключовими 10 пунктами плану будуть фронт, єдність, зброя, енергетика, фінанси, безпека, людський капітал, громади, сфера культури і ветеранська політика.

Про це повідомляють українські та іноземні ЗМІ.

Сам Зеленський анонсував напередодні, що в плані буде 10 пунктів, і це буде “доктринальний документ для стійкості країни з чіткими додатками”.

Зокрема, в плані нібито має йтись про зміну підходів до мобілізації та рекрутингу, нарощування розробки і виробництва озброєння, захист енергетики, залучення інвестицій, політику щодо зброї в цивільному обігу, інтеграцію військових у цивільне життя, нібито таки планується створення Міністерства обʼєднання українців.

Видання The Times стверджує, що особлива увага в плані приділяється природним ресурсам, які пропонується відкрити для американських компаній, зокрема, підкреслюється стратегічна важливість літієвих родовищ для розвитку американських технологій.

Видання пише, що план розповість, як Україна визначатиме пріоритети інвестицій у промисловість і як функціонуватиме енергетичний сектор в умовах зими на фоні атак РФ по українській енергетиці.

Також у ньому йтиметься про бажання уряду збільшити виробництво зброї. Окремий аспект плану буде пов’язаний з культурною спадщиною.

За даними “Української правди”, План стійкості Володимир Зеленський представить у вівторок, 19 листопада, у Верховній Раді.

Нагадаємо, після презентації Плану перемогу Зеленський повідомив, що Офіс президента готує внутрішній план. Документ буде передбачати кроки, які має виконати сама Україна. Як стверджували ЗМІ, над цим планом доручили працювати секретарю РНБО Олександру Литвиненку. До кінця листопада мають напрацювати драфт документа, а на кінець року —  повноцінний документ.
Зеленський вирішив залучити до розробки цього плану представників громадянського суспільства. 23 жовтня на Банковій їх збирали вперше з початку вторгнення РФ в Україну. Як повідомлялось, на зустрічі були, зокрема виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження” Олександр Сушко, нещодавно звільнений з російського полону правозахисник Максим Буткевич, директорка Центру “Нова Європа” Альона Гетьманчук, яка адвокатує вступ України до Євросоюзу і НАТО, а також Дарія Калинюк з Центру протидії корупції, волонтерка Марія Берлінська, Андрій Клименко з Інституту Чорноморських стратегічних досліджень, Ганна Гопко з Мережі захисту національних інтересів “АНТС”, ексголова МЗС Павло Клімкін, викладач Валерій Пекар.

Recent Posts

Трамп про звільнення від тарифів: Приїжджайте до США і будуйте у США

Президент США Дональд Трамп заявив, що до нього звернулося багато світових лідерів та керівників підприємств…

5 хв. ago

Глава МЗС Чехії про “перемирʼя” Путіна: Це як оголосити голодування і потай їсти цукерки

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський порівняв заяви Росії про нібито "припинення вогню" в Україні…

20 хв. ago

Кубілюс: Швеція може очолити зусилля з переозброєння Європи

Європейський комісар з питань оборони Андрюс Кубілюс вважає, що Швеція повинна взяти на себе ініціативу…

32 хв. ago

Трамп сподівається, що Україна та РФ наступного тижня укладуть угоду й “зароблятимуть статки”

Президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що Росія та Україна "укладуть угоду" наступного тижня й…

44 хв. ago

Папа Римський на Великдень згадав про «спустошену війною Україну» — Sky News

88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…

14 години ago

Москва може отримати ключову роль в іранській ядерній угоді — The Guardian

Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…

15 години ago