Categories: Без рубрики

Зеленський розкритикував Бессента за підхід в угоді про надра. Припиніть стукати пальцем по документу

Раніше міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що Україна не підписала угоду про надра, бо та нібито унеможливила б корупцію, а це не сподобалося людям, «які кладуть руку в касу».

Президент України Володимир Зеленський вважає, що міністр фінансів США Скотт Бессент обрав неправильний підхід у перемовинах щодо угоди про корисні копалини.

Про це він розповів на зустрічі з журналістами, передає «Суспільне» .

Глава держави наголосив, що угода про видобуток корисних копалин має бути вигідною обом країнам. Він також закликав «припинити стукати пальцем і почати говорити предметно».

«Я приховувати не буду: у мене є різні риси, як і у кожної людини, присутньої тут. Мої колеги знають, що стукати пальцем по договору і казати: „Зараз треба підписати“ — на це я міг тільки сказати йому: „Припиніть стукати пальцем і нумо говорити предметно“», — розповів Зеленський.

За словами президента, він не хоче, щоб з Україною спілкувалися як з «третьосортною країною», а виступає за діалог «на рівних».

«Угода буде серйозною і вона буде ратифікуватися у парламенті. Я просто захищаю те, що належить Україні», — підкреслив Зеленський.

Раніше міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що Україна не підписала угоду про надра, бо та нібито унеможливила б корупцію, а це не сподобалося людям, «які кладуть руку в касу». Він також назвав Зеленського в минулому «артистом, щось на зразок водевільного актора», який проявив героїзм, але перебуває під «величезним тиском».

Водночас прем’єр-міністр України Денис Шмигаль підтвердив, що влада України має свої «червоні лінії» щодо деталей угоди з владою США про доступ до українських рідкісноземельних мінералів — і публічно озвучив три пункти з них.

Відповідну заяву він зробив 9 квітня на спільному з європейськими чиновниками брифінгу, присвяченому засіданню Ради асоціації Україна-ЄС.

«Звичайно, у нас є червоні лінії. По-перше, це наша Конституція. По-друге — це наше прагнення до членства в ЄС і наші європейські зобов’язання. Також це міжнародне право. Також ми розуміємо, що це має бути партнерська угода з рівними умовами для обох сторін», — відповів український прем’єр-міністр.

Нагадаємо, Скотт Бессент в інтерв’ю розповів, що після укладення угоди Трамп мав звернутися до керівництва Росії з повідомленням, що США підтримують Україну — «але в економічному контексті», і це, за його задумом, стало б стимулом для Росії сісти за стіл переговорів.

Recent Posts

Іран подав позов до суду ООН проти України щодо збиття літака МАУ у 2020 році

Іран подав позов до Міжнародного суду ООН проти України, а також Канади, Швеції та Великої…

1 хв. ago

Кремль прагне поставити на чолі Молдови лояльних людей і використати її проти України — Санду

Ставка Кремля на парламентських виборах у Молдові полягає в тому, щоб замінити керівництво країни людьми,…

17 хв. ago

У Києві підлітки побили військовослужбовця в Гідропарку

У Києві 18 квітня поліція затримала двох 17-річних хлопців, які побили військовослужбовця в Гідропарку.

21 хв. ago

США хочуть скоротити чисельність військ у Сирії до менше ніж 1000 осіб – Пентагон

США планують у найближчі "тижні та місяці" зміцнити свою присутність у Сирії. Це дозволить скоротити…

33 хв. ago

Адміністрація Трампа не обговорює питання нового пакета допомоги Україні – NYT

У Білому домі та Конгресі фактично відсутні серйозні дискусії щодо подальшої підтримки України, попри завершення…

35 хв. ago

США можуть визнати контроль Росії над Кримом у межах потенційної мирної угоди – Bloomberg

Сполучені Штати розглядають можливість визнання російського контролю над Кримом як частину майбутньої мирної угоди між…

39 хв. ago