Categories: Без рубрики

Зеленський забрав громадянство України у церковників МП. Суд ухвалив перший вердикт

Верховний суд підтвердив законність припинення громадянства України колишньому митрополиту Роменському та Буринському УПЦ МП Іосифу (у миру – Олексій Маслєнніков).

Про це стало відомо з судового реєстру.

За матеріалами справи, 28 грудня 2022 року президент Володимир Зеленський видав Указ про припинення громадянства України 13 церковнослужителям Московського патріархату. Серед них був і митрополит Іосиф (Маслєнніков). Церковник втратив громадянство України, оскільки має російський паспорт. Як з’ясувала СБУ, яка і надала відповідні документи в міграційну службу, Олексій Маслєнніков у 2016 році отримав російський паспорт в анексованому РФ Криму. При цьому, в Україні існує єдине громадянство, що закріплено у статті 4 Конституції України.

Натомість представники позивача намагалися переконати суд, що Олексій Маслєнніков вперше у серпні 1992 року отримав паспорт РФ як уродженець Молдови, надавши паспорт СРСР. Що стосується випадку з  одержанням російського паспорту в окупованому Криму 2016 року, то адвокати митрополита УПЦ МП заявили: «… всі документи, видані органами окупаційними влади, не мають юридичної сили та не створюють жодних правових наслідків».

Під час дослідження матеріалів справи Верховний суд натрапив на сенсаційну розбіжність. Виявляється, що Олексій Маслєнніков, який народився 1978 року на території невизнаного Придністров’я і там же, у 1995 році отримав паспорт громадянина СРСР. Це відбулося чотири роки по тому, як Радянський союз припинив своє існування! Далі на підставі по суті фейкового паспорта СРСР Маслєнніков у серпні 1996 року став громадянином Росії. А у грудні 1996 року ще оформив громадянство України.

У суді представник Державної міграційної служби підтвердив: дійсно, у грудні 1996 року Олексію Маслєннікову вперше було видано паспорт громадянина України на підставі свідоцтва про народження.  Водночас органи влади не знали, що у нього є  паспорт громадянина СРСР.

Окремо Верховний суд зауважив, що у 2016 році митрополит Іосиф добровільно звернувся до відповідних органів Росії, які незаконно розмістилися з тимчасово окупованому Криму, за отриманням паспорту громадянина РФ. Також Феміда додала, що на момент розгляду позову церковник міг перебувати на території Росії.

«Отже, відповідач (президент України – «Главком») не вчинив дій, спрямованих на позбавлення позивача громадянства України, тоді як позивач (Олексій Маслєнніков – «Главком») вчинив дії, спрямовані на втрату громадянства України, оскільки у повнолітньому віці добровільно набув громадянство іншої держави», – йдеться у висновку Верховного суду.

Напередодні слов’янський міськрайонний суд продовжив запобіжний захід для намісника Свято-Успенської Святогірської лаври УПЦ МП митрополиту Арсенію у вигляді тримання під вартою. Йому інкримінують поширення інформації про розміщення ЗСУ.

Recent Posts

У Києві чоловік побився з працівником ТЦК і втік

В одному зі спальних районів міста Києва між військовозобов’язаним чоловіком та працівником районного ТЦК виникла…

30 хв. ago

План відмови ЄС від російських нафти і газу відкриває нові можливості для США – Кошта

Публікація Європейським Союзом дорожньої карти поетапної відмови від закупівель російських енергоносіїв стане сигналом для компаній…

43 хв. ago

З “клубу білого бізнесу” виключили 55 компаній

З 1 квітня в Україні оновили список платників податків із високим рівнем довіри — так…

49 хв. ago

Кабмін призначив нову голову Держагентства розвитку туризму

Кабінет міністрів 18 квітня призначив Наталю Табаку на посаду голови Державного агентства розвитку туризму (ДАРТ).

59 хв. ago

У Дарницькому районі облаштували Великодню фотозону

У Дарницькому районі облаштували Великодню фотозону.

1 годину ago

Умєров прокоментував звільнення свого заступника Гаврилюка

Генерал-лейтенант Іван Гаврилюк залишається у команді Міністерства оборони України. Найближчим часом у відомстві повідомлять про…

1 годину ago