Глава держави наголосив на необхідності посилення санкцій щодо енергетичного сектору РФ. Крім цього, Україна ще більше працюватиме над тим, щоб країна-агресор не могла виробляти дрони та ракети.
Head of the Office of the President of Ukraine Andriy Yermak attends a media conference following a results of a first meeting of the newly created international working group for environmental crimes of Russia in Ukraine, in Kyiv, Ukraine 29 June 2023, amid Russian invasion of Ukraine. President of Ukraine Volodymyr Zelenskyi held a meeting with members of the International Working Group on the Environmental Consequences of War and Swedish environmental Greta Thunberg, according to local media. (Photo by STR/NurPhoto via Getty Images)
Про це повідомляє керівник Офісу президента Андрій Єрмака.
Володимир Зеленський сказав про важливість посилення санкцій стосовно енергетичного сектору РФ. Наголосив на неприпустимості постачання до країни-агресора компонентів і запчастин, які використовуються для виробництва ракет і дронів.
Крім того, як наголосив Зеленський, важливо посилювати санкції стосовно фінансового та банківського секторів РФ.
Голова ОП зауважив, що завдяки санкційній групі вдалося запровадити ембарго на сиру нафту й нафтопродукти, механізм price cap на нафту, заморозити понад 300 млрд доларів активів Центробанку РФ, а також ввести санкції проти російських пропагандистів й заборонити діяльність російськомовних ЗМІ в низці країн ЄС.
Майкл Макфол відзначив важливість позбавлення російського режиму коштів, які витрачаються на ведення агресивної війни проти України. Заблоковані активи росії в жодному разі не можуть бути повернуті державі-агресору, а мають бути спрямовані на відновлення України. Кожна російська компанія й фізична особа, яка працює в країні-агресорі, має відчути на собі наслідки запроваджених санкцій.
У повідомленні йдеться, що Міжнародна робоча група працює над запровадженням санкцій проти «Росатома», обмеженням у сфері програмного забезпечення, запровадженням подальших енергетичних санкцій, а також дієвими обмеженнями для зупинення надходження до Росії мікроелектроніки.
Єрмак також додав, що Україна швидко реагує на заклики наших військових щодо протидії нарощуванню російським ВПК випуску дронів і ракет. Загалом цей комплекс заходів спрямований на подальше обмеження країні-агресору доступу до технологій.
Нагадаємо, 4 вересня стало відомо, що з початку повномасштабної війни США арештували понад 1 мільярд доларів російських активів за кордоном.
Крім цього, 8 вересня Ентоні Блінкен заявив, що усі, хто підтримає російські псевдовибори на тимчасово окупованих територіях України, можуть потрапити під санкції США.
Також, у п’ятницю, 8 вересня, Європейський союз запровадив додаткові санкції проти громадян РФ. Зокрема, під обмеження потрапили колаборанти в Криму.
Фото: Getty Images / телеграм Андрій Єрмак
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.