Жодного заволодіння землею не відбувається – їх передаватимуть у суборенду через систему Прозорро.Продажі, запевнили у ФДМУ.
Землі сільськогосподарського призначення загальною площею 135 200 га, що перебувають у віданні Національної академії аграрних наук, передають державному підприємству “Резерв”, що є другим оператором проєкту “Земельний банку”. Про це у вівторок, 8 квітня, заявив Фонд державного майна.
Жодного заволодіння землею не відбувається – їх передаватимуть у суборенду через систему Прозорро.Продажі, запевнили у ФДМУ.
“Йдеться виключно про передання частини земель, які не використовуються або використовуються неефективно, до державного підприємства “Резерв” для прозорого управління. Ці землі не продаються, не приватизуються й не вилучаються з державної власності”, – сказано в заяві.
ФДМ навів офіційні дані, згідно з якими на 276 000 га землекористування НААН за 2024 рік отримано 3,4 млрд грн виторгу.
“Це в рази нижче показників ефективного приватного сектору. Водночас велика частина прибутку формується не завдяки науці, а користуючись з комерційного землеробства, що іноді не має жодного відношення до досліджень”, – зазначили у фонді.
Після аналізу земель НААН фонд визначив для передання до Земельного банку 1736 ділянок загальною площею 135 000 га. Ще 69 000 га мають нерухомість або є непридатними для інвестування.
У травні 2024 року Національній академії аграрних наук передали ці дані для уточнення, які ділянки реально використовуються для науки. За 10 місяців, стверджують у ФДМУ, була лише одна відповідь із пропозицією передати 65 000 га, з яких 50 000 га перебувають в окупації, а реально придатні лише 7000 га.
“Через відмову НААН від конструктивної співпраці ухвалено рішення внести в проєкт “Земельний банк” усі ділянки без нерухомості – щоб припинити тіньове використання земель, що не приносять користі державі”, – заявили у Фонді держмайна.
Там вважають, що Національна академія аграрних наук має надати чіткий та аргументований список підприємств і ділянок, котрі їй справді потрібні.
“Наразі ж їх протидія виглядає, як спроба зберегти контроль над занедбаними активами під гаслами “наука і розвиток”, – зазначили у ФДМУ.
Нагадаємо, Україна підписала оновлену Угоду про вільну торгівлю з країнами ЄАВТ – Швейцарією, Норвегією, Ісландією та Ліхтенштейном. Це перезапуск договору, підписаного в 2010 році. Тепер договір адаптували до нової реальності.
Експозиція досліджує взаємозв’язок між модернізацією та втратою домівки, показуючи, як великі інженерні та геополітичні проєкти…
Член Палати представників США від Республіканської партії та співголова конгресового Українського кокусу Браян Фіцпатрік прибув…
Російські війська увечері 17 квітня завдали авіаційного удару по дев’ятиповерхівці в Куп’янську на Харківщині: постраждала…
Американський авіаційний стартап Archer спільно з авіакомпанією United Airlines оголосив про плани запустити у Нью-Йорку…
Президент США Дональд Трамп вступив у різку полеміку з головою Федеральної резервної системи Джеромом Пауеллом…
Міська рада Сум нагородила 13-річного Кирила Ілляшенка, який після ракетного удару по місту рятував людей…