Categories: Без рубрики

ЗМІ дізналися, що отримала Угорщина в обмін на погодження чергового пакета санкцій проти Росії

Угорський уряд погодився не блокувати черговий пакет санкцій проти Росії в обмін на те, що майбутні обмеження не торкнуться реалізації проєкту атомної електростанції Пакш II.

Про це повідомляє угорська служба Радіо Свобода з посиланням на джерела.

Угорський уряд відмовився від блокування 14-го пакета санкцій проти Росії  в обмін на те, що майбутні обмеження не торкнуться реалізації проєкту атомної електростанції Пакш II.

Зазначається, що країни-члени ЄС погодили пакет після півторамісячних дебатів.

Уряд Угорщини також виводив АЕС Пакш II зі сфери дії санкцій у попередніх пакетах, але завжди на індивідуальній основі. Зміна полягає в тому, що тепер на нього поширюється загальне виключення.

Раніше країна виключала можливість підтримки будь-яких каральних заходів проти російського газового сектору “з міркувань безпеки постачання”, тому зняття її вето є значною подією, навіть якщо прийняті заходи не впливають на транспортування російського СПГ до Європи, а лише забороняють реекспорт до третіх країн з європейських портів (переважно бельгійських і французьких), пише видання.

Санкції також передбачають заборону на інвестиції в російські СПГ-проєкти, особливо навколо Північного моря.

Крім того, Угорщина мала ще одне “серйозне застереження” щодо санкцій стосовно зобов’язання слідкувати за європейськими материнськими компаніями, присутніми на ринку Росії, аби ті забезпечували дотримання санкцій їхніми дочірніми компаніями в цій країні. Це стало б проблемою, зокрема, для OTP-банку, який має значні інтереси в Росії. Видання пише, що пропозиція була “достатньо пом’якшена” для того, щоб європейські інвестори не вбачали в ній загрози.

Що входить у черговий пакет санкцій

20 червня Європейський Союз погодився запровадити новий 14-й пакет санкцій проти Росії, які вперше торкнуться постачання скрапленого природного газу (СПГ).

Ухвалення кілька разів відкладалося через застереження, висловлені кількома країнами, зокрема Угорщиною, яка пообіцяла заблокувати будь-які санкції в енергетичному секторі, та Німеччиною, яка виступила проти накладення на компанії зобов’язань не допускати обходу обмежень.

Зазначається, що обмеження на імпорт СПГ не дотягує до повної заборони імпорту, яку блок раніше зробив з вугіллям і нафтою, двома найбільшими джерелами доходів РФ.

Натомість компаніям ЄС буде дозволено купувати російський СПГ, але заборонено реекспортувати його в інші країни.

Крім того, країни-члени ЄС домовилися про більш жорсткі заходи для боротьби з обходом і закриття лазівок, залишених відкритими в 13 попередніх пакетах санкцій.

Раніше ми також розповідали, що премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан також погодився не блокувати рішення НАТО щодо України, адже не хоче втрачати фінансування з Євросоюзу та ступінь співпраці з Альянсом.

Recent Posts

Віллем Дефо співає українську народну пісню. 24 квітня у прокат виходить американське пригодницьке фентезі “Очі. Легенда Карпат”

The Legend of Ochi — це американська фентезійна пригодницька стрічка, яка поєднує міфологічні мотиви, візуальну…

2 години ago

Страх і напруга, що лоскочуть нерви. 24 квітня у прокат виходить горог «Until Dawn: До світанку»

«Until Dawn: До світанку» — це кінематографічна адаптація популярної відеогри, яка вперше вийшла у 2015…

2 години ago

До роковин Чорнобильської трагедії у Києві пройдуть міжнародний форум та мистецька виставка

25 квітня, напередодні річниці Чорнобильської катастрофи, Європейський інститут Чорнобиля втретє збирає провідних українських науковців, експертів,…

2 години ago

У Києві відкриють виставку відтворених писанок зі зруйнованого маріупольського музею

24 квітня у Києві відкриють виставку «Іканича»: маріупольська писанка — перша фізична експозиція, присвячена культурній…

2 години ago

Макрон розглядає можливість розпуску парламенту та дострокових виборів восени — Bloomberg

У грудні французький президент заявив лідерам партій, що він намагатиметься уникнути позачергових виборів до закінчення…

2 години ago