Американські офіційні особи у розмовах з європейськими колегами заявили, що вони хочуть, щоб країни Європи продовжували купувати зброю в США попри нещодавні кроки Європейського Союзу, спрямовані на обмеження участі американських виробників у тендерах на постачання зброї.
WARSAW, POLAND - APRIL 23: British troops arrive for the welcome ceremony for Poland's Prime Minister, Donald Tusk, NATO Secretary General, Jens Stoltenberg and Britain's Prime Minister, Rishi Sunak at the 1st Warsaw Armoured Brigade on April 23 , 2024 in Warsaw, Poland.The Polish prime minister hosted a meeting with his British counterpart and the NATO secretary general in which the trio discussed support for Ukraine. (Photo by Omar Marques/Getty Images)
Про це повідомили Reuters п’ять джерел, знайомих з цим питанням, інформує “Європейська правда”.
Повідомлення, передані Вашингтоном останніми тижнями, пролунали в той момент, коли ЄС робить кроки в розвитку європейської збройової промисловості, одночасно обмежуючи закупівлі деяких видів американської зброї.
Джерела агентства розповіли, що 25 березня держсекретар США Марко Рубіо сказав міністрам закордонних справ Литви, Латвії та Естонії, що Сполучені Штати хочуть продовжувати брати участь в оборонних закупівлях країн ЄС.
За словами двох джерел, Рубіо сказав, що будь-яке виключення американських компаній з європейських тендерів буде негативно сприйнято Вашингтоном.
Один із дипломатів із Північної Європи, який не брав участі в зустрічі, сказав, що американські посадовці також нещодавно повідомили їм, що будь-яке виключення із закупівель зброї в ЄС буде розцінено як недоречне.
Неназваний представник Держдепу розповів, що Рубіо планує обговорити очікування того, що країни ЄС продовжать купувати американську зброю, під час свого візиту до Брюсселя цього тижня, де він братиме участь у зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.
Представник Держдепартаменту заявив, що президент США Дональд Трамп вітає нещодавні зусилля європейських союзників “зміцнити свій оборонний потенціал і взяти на себе відповідальність за власну безпеку”, але застеріг від створення нових бар’єрів, що унеможливлять участь американських компаній у європейських оборонних проєктах.
Нагадаємо, що прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон анонсував найбільший план військового переозброєння країни з часів Холодної війни.
Триває нічна атака на Київ 24 травня 2025 року: працює ППО, є постраждалі та пошкодження.
Зокрема, наступного тижня у столиці відбудуться культурні події музеїв, театрів і бібліотек, серед яких –…
Американський подкастер Такер Карлсон взяв інтерв’ю у колишнього депутата «Опозиційного блоку» та «Партії регіонів» Вадима…
Міністерство закордонних справ готується до участі України до саміту у форматі "Групи семи" (G7), який…
Іран та Сполучені Штати провели черговий етап перемовин щодо ядерної програми Тегерана. Зустріч відбулася в Римі за участі посередника —…
Колишній директор ДП «Поліграфкомбінат» отримав нову підозру у межах міжнародного розслідування про махінації з паспортами.