Франція і Німеччина підготували пропозицію для подолання політичної кризи в Боснії і Герцеговині, викликаної сепаратистськими заявами та діями президента Республіки Сербської Мілорада Додіка.
Про це стало відомо агентству Bloomberg.
У листі, який Париж і Берлін скерували кільком країнам Європейського Союзу і з яким ознайомився Bloomberg, дії Додіка названо найбільшим викликом суверенітету Боснії і Герцеговини з 1990-х років.
Німеччина та Франція закликають запровадити заборону на в’їзд для президента Республіки Сербської та інших її високопосадовців, зазначає агентство.
Пропозиція також передбачає призупинення будь-яких проєктів на користь Республіки Сербської, що фінансуються ЄС або будь-якою державою-членом ЄС, ідеться в матеріалі.
Мета таких заходів – змусити Додіка відмовитись від просування незалежності для сербської частини БіГ.
Окремо Франція та Німеччина визнають, що консенсусу щодо Боснії і Герцеговини на рівні ЄС немає, тому їхні пропозиції можуть бути втілені лише на національному рівні.
У цьому Bloomberg бачить покликання на Угорщину, чий премʼєр-міністр Віктор Орбан підтримує Додіка та регулярно погрожує правом вето для блокування рішень на рівні ЄС.
Раніше повідомлялося, що Державна поліція Боснії (SIPA) не змогла заарештувати лідера боснійських сербів Мілорада Додіка, який оголошений у розшук за посягання на конституційний лад, оскільки була зупинена його озброєними поліцейськими силами.
Глава МЗС РФ Сєргєй Лавров вчергове повторив тези російської пропаганди про нібито «нелегітимність української влади», заявивши, що для…
Україна першою почала використовувати невеликі безпілотники на полі бою і довгий час мала перевагу у війні…
У 59 окремій штурмовій бригаді Сил безпілотних систем пояснили звільнення колишнього командира Богдана Шевчука. Там…
Українські військові підтвердили ураження ПАТ «Енергія» в місті Єлець Липецької області РФ у ніч проти…
Команда Департаменту ефективності уряду (DOGE) Ілона Маска використовує в роботі Grok — чат-бот зі штучним інтелектом.
Йдеться про майже 100 гектарів сільськогосподарських угідь, якими незаконно володіли росіяни.