Генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе під час візиту до Києва обговорив із президентом України Володимиром Зеленським та Генпрокурором Андрієм Костіним спеціальний трибунал і компенсацію збитків, завданих Росією.
KYIV, UKRAINE - NOVEMBER 25: President of the Swiss Confederation Alain Berset speaks during a joint press conference with President of Ukraine Volodymyr Zelensky (not pictured), President of Latvia Edgars Rinkevics (not pictured) and Prime Minister of Lithuania Ingrida Simonyte (not pictured), following the 'Grain from Ukraine' International summit meeting on November 25, 2023 in Kyiv, Ukraine. The second international summit on food security 'Grain From Ukraine' was held in Kyiv. Ukraine as one of the top global food suppliers launched this program on November 2022 for overcoming the worldwide food crisis, exacerbated by Russia's war against Ukraine. (Photo by Dmytro Larin /Global Images Ukraine via Getty Images)
Про це повідомляє Суспільне.
Під час брифінгу 5 грудня Берсе заявив, що ключовою темою переговорів став процес у створенні спеціального трибуналу, який займатиметься розслідуванням злочинів агресії Росії. За його словами, значні результати в цьому напрямку можна побачити вже на початку наступного року.
«У квітні або на початку наступного року ми зробимо практичні речі для того, щоб розпочати роботу спеціального трибуналу. Поки не можу сказати, на якому ми етапі зараз, але наступного року ми побачимо значний прогрес», — заявив Берсе.
Берсе наголосив на необхідності залучення всіх країн Великої сімки до процесу створення міжнародного трибуналу. Ця співпраця, на його думку, є ключовим кроком для забезпечення справедливості та відповідальності за злочини, вчинені під час російської агресії.
Однією з важливих тем обговорення стала робота реєстру збитків, спрямованого на документування та компенсацію збитків, завданих українським громадянам. За словами Берсе, вже понад 10 тисяч українців подали заявки на відшкодування збитків. Він зазначив, що робота зі збору заявок триває, а також наголосив на важливості документального підтвердження кожного випадку, щоб процес компенсації був максимально прозорим та ефективним.
У липні 2022 року Дмитро Кулеба, який тоді ще обіймав посаду глави МЗС України, пояснював, що спеціальний трибунал є фактично єдиною можливістю притягнути до відповідальності найвище політичне та військове керівництво Росії саме за злочин агресії проти України.
Створення трибуналу своїми резолюціями підтримали Європарламент і ПАРЄ.
17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна за підозрою в депортації українських дітей до РФ і в скоєнні воєнних злочинів в Україні. Путіна можуть заарештувати на території 123 країн, які ратифікували Римський статут.
Стримінговий гігант Netflix випустив п’ятий і фінальний сезон популярного психологічного трилера «Ти» (You). Прем’єра відбулася…
В українській армії зараз близько 800 або 600 тис. добровольців, кожен випадок мобілізації перевіряється окремо…
Хлопця на ТОТ росіяни намагалися мобілізувати, але його вдалося евакуювати на підконтрольну Україні територію.
Ліхтенштейн виділив 8 млн швейцарських франків на підтримку швидкого відновлення й 800 тис. — на…
Рютте також підкреслить, що примусове прийняття угоди, вигідної для Москви, не лише підриває суверенітет України,…
Путін без розбору вбиває все більше українських цивільних, вбив і поранив 100 людей у Києві,…