Categories: Без рубрики

Знесення “Куражу”: головний архітектор президентського університету на ВДНГ зазначає, що проект пройшов експертизу та погоджений Мінкультом

За словами архітектора, офіційна презентація проекту планується наприкінці лютого.

Відповіді на питання опублікував головний архітектор та співавтор проекту «Президентського університету» Віталій Молочко в Facebook.

Як зазначив Віталій, команда розробила свою концепцію університету та представила до Міністерства освіти і науки України. Через місяць аріхтектори розробили кілька архітектурних концепцій свого бачення. І у квітні після закритого розгляду усіх наданих варіантів з МОН їх поінформували, що їхня концепція найбільш прийнятна.

“Нашу концепцію презентували наприкінці травня 2021 року на форумі «Україна 30». Після цього було запущено бюрократичний механізм створення «Президентського університету» (указ, розпорядження, погодження, замовники, бюджет тощо). Також у форматі дружніх відносин ми змогли підключити експертів з Національної академія наук України, КНУ імені Тараса Шевченка, КНУБА, а також інших експертів, та створити експертну групу за 6 напрямками, яка згодом стала частиною робочої групи”, – говорить Молочко.

Як тільки Кабінетом міністрів було визначено замовника будівництва, архітетоктори вирішили виступити інвесторами проекту «Президентський університет» та передати інтелектуальну власність – проектно-кошторисну документацію (ЕП та П) за символічну оплату державі для її якнайшвидшої реалізації, зазначив архітектор.

Також він додав, що офіційна презентація проекту планується наприкінці лютого. А вартість проекту на стадії формування.

Щодо дозвільної документації, то Молочко запевнив що все є.

“Вся організація процесу ведеться виключно в правовому полі. Всі вихідні дані зібрані, складено звіти про обстеження технічного стану конструкцій будівель задіяних у зоні проектування, містобудівні умови отримані 09.12.2021, проектна документація (стадія ЕП та окремо проект підготовчих робіт з кошторисом) погоджена Мінкультом та пройшла експертизу, отримано дозвіл Мінкульту на проведення земляних робіт,складено акт обстеження зелених насаджень та отримано повідомлення про початок підготовчих робіт”, – йдеться в дописі.

Окрім цього архітектурна концепція погоджена Міністерством культури та інформаційної політики України та пройшла експертизу (складений позитивний експертний звіт щодо розгляду проектної документації на будівництво).

Молочко також додав, що саме  павільйон №19 обрали тому, що в свою чергу керівництво ВДНГ надало територію освітнього кластеру, який затверджений у плані розвитку ВДНГ, поряд з Музеєм науки МАН України і колегіально було прийняте таке рішення.

Стосовно інших павільйонів архітектор зазначив:

  • Павільйон №13 не розміщений в освітньому кластері (не задіяний в зоні проектування);
  • Павільйон №19 – (не належить до пам’яток архітектури та містобудування) був визначений замовником для задіяння під реконструкцію для створення Президентського унівенситету. Згідно технічного звіту металеві конструкції та елементи у аварійному стані (IV категорія), з/б конструктивні елементи охарактеризовані експертами, як непридатні до нормальної експлуатації (…неякісне бетонування та порушенням технології монолітних робіт, оголення робочої арматури балок, корозія металевих ферм та металевих профільних листів покриття, корозія металевих рам тощо.) Також, згідно технічних завдань кросдисциплінарні лабораторії Президентського університету мають бути згруповані та повинні мати підземні приміщення. Поверховість лабораторної частини будівлі – 4 поверхи;
  • Павільйон №17 (не належить до пам’яток архітектури та містобудування) задіяний в інтеграції з університетом в якому планується збереження діючої школи.

Робочу групу  проекту консультують наразі німецькі спеціалісти.

Нагадаємо, благодійний міський фестиваль “Кураж” виселений з павільйону №19 на ВДНГ через рішення побудувати там Президентський університет. Інший павільйон, в який пропонували переїхати, необхідно переобладнати, щоб хоча б наблизити його до того рівня, який вони мали у павільйоні №19, на 6 млн гривень.

Днями засновниця «Кураж Базар» Олена Гудкова зустрілася з президентом, який захотів «особисто розібратися в ситуації, що склалася».

Також українські архітектори виступили проти знесення павільону “Куражу” на ВДНГ.

Фото: facebook

Recent Posts

Росія активізує пропаганду заради підготовки до можливої війни з НАТО — ISW

Росія активізує пропаганду заради підготовки до можливої війни з НАТО — ISW

15 хв. ago

“Втомились від війни”. Келлог прокоментував можливий вихід США з переговорів щодо України

Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог заявив, що адміністрація президента Дональда Трампа «втомилась» від затяжної війни Росії проти…

25 хв. ago

Керівники Meta, Oracle і JPMorgan продали акції на сотні мільйонів до мит Трампа

Марк Цукерберг, Сафра Кац і Джеймс Даймон продали акції своїх компаній на сотні мільйонів доларів…

26 хв. ago

Віткофф може знову відвідати Москву після зустрічей у Лондоні — WSJ

Спеціальний посланник президента США з питань Близького Сходу Стів Віткофф може приїхати в Росію після серії консультацій у Лондоні.

34 хв. ago

Як Європа змінює стратегію військової допомоги Україні — WP

Дедалі більше країн Європи розглядають модель вливання грошей в українську оборонну промисловість замість відправки зброї.

35 хв. ago

МЗС Німеччини незадоволене новим постом Бербок у ГА ООН — Spiegel

Німеччина може втратити шанс увійти до складу Ради Безпеки ООН у 2027 році, якщо очільницю німецького МЗС Анналену Бербок…

42 хв. ago