Немає гарної відповіді на запитання, наскільки ближчою стала Україна до членства. Довжина так званого "мосту до членства" може залежати від декількох факторів, головним з яких є підтримка союзників.
Edgars Rinkevics, Latvia's president, arrives to speak to members of the media during the NATO Summit in Washington, DC, US, on Wednesday, July 10, 2024. President Joe Biden and NATO's 31 other leaders had hoped their summit would celebrate fresh unity against Russia's Vladimir Putin, send a warning to China and prove the alliance is as strong as ever in its 75th year, but the three days of pageantry will be overshadowed by domestic turmoil across the alliance. Photographer: Graeme Sloan/Bloomberg via Getty Images
Про це сказав президент Латвії Едгарс Рінкевичс в інтерв’ю Голосу Америки.
За словами президента, Саміт НАТО став успішним для України, оскільки вона отримала офіційне підтвердження незворотності шляху до альянсу та збільшення зобов’язань союзників надавати військову підтримку.
Однак, він зауважив, що “немає гарної відповіді” на запитання, наскільки ближчою стала Україна до членства, адже єдиною справжньою гарантією безпеки є ст. 5 договору НАТО, але Україна наразі не підпадає під її дію.
Компакт надає велику підтримку, озброєння та навчання українських військових. Але потрібно визнати, що єдина наявна безпекова гарантія – це п’ята стаття.
На думку президента Латвії, довжина так званого “мосту до членства” може залежати від декількох факторів, головним з яких є підтримка союзників та розширення дозволу ударів по РФ.
Боротьба з російською агресією, збільшення поставок зброї та боєприпасів, зняття всіх обмежень на використання цієї зброї та ракет, які ми відправляємо — це те, що потрібно вирішити зараз. Деякі країни-члени досі мають обмеження і я сподіваюся, що їх скасують.
Рінкевичс назвав чотири кроки, які допоможуть Україні перемогти РФ:
Нагадаємо, що Україна досі його не отримала дозвіл бити вглиб РФ. Очікувалось, що Україна може отримати цей дозвіл на саміті НАТО, який пройшов нещодавно у Вашингтоні. Однак у країн НАТО досі немає єдиної позиції щодо радіуса ударів по території Російської Федерації.
Водночас зазначимо, що Міністерство оборони США підтвердило виділення Україні чергового пакета військової допомоги на суму 225 мільйонів доларів. Пакет містить одну батарею зенітно-ракетного комплексу Patriot, про надання якого раніше оголосив Джо Байден.
Він також містить боєприпаси для систем NASAMS і HIMARS, зенітні ракети Stinger, 155-мм та 105-мм артилерійські снаряди, ракети TOW, протитанкові комплекси Javelin та AT-4, боєприпаси для стрілецької зброї, підривні боєприпаси та запчастини.
Український застосунок для підготовки військових Drill залучив 100 тисяч доларів інвестицій. Кошти спрямують на розширення…
У Канаді горів музей просто неба — Село української культурної спадщини, що розташоване неподалік Едмонтона.
Президент Володимир Зеленський присвоїв військове звання бригадного генерала начальнику Військової служби правопорядку у Збройних силах…
У Білій Церкві троє чоловіків вчинили фізичне та психологічне насильство над 16-річним підлітком, знімаючи все…
Прем’єр-міністр Баварії та лідер ХСС, сестринської партії-переможниці федеральних виборів ХДС, Маркус Зьодер заявив, що рішення…
Наглядова рада НЕК "Укренерго" сформувала короткий список із трьох кандидатів на посаду голови правління.