Categories: Без рубрики

Зростання процентних ставок, падіння валюти та нестача робочої сили. Російський бізнес несе втрати через війну

Навіть потерпаючи від свавілля чиновників, мало хто з керівників бізнесу має достатньо сміливості, щоб виступити проти війни у РФ.

У Європейському центрі Карнегі в Берліні зазначили, що характер ведення бізнесу в Росії змінюється. Там порівнюють це з хаосом, що послідував за розпадом Радянського Союзу. Про це пише The Economist.

Права власності підриваються, і слово Путіна та його союзників стало першочерговим. Однак, навіть потерпаючи від свавілля чиновників, мало хто з керівників бізнесу має достатньо сміливості, щоб виступити проти війни.

“Якщо ми продовжимо так працювати, то майже більшість наших підприємств збанкрутують”, — попередив у жовтні виконавчий директор державного виробника зброї “Ростех” Сергій Чемезов.

Він зазначив, що авансові платежі за товари зазвичай покривають лише 40% їхньої вартості, а це означає, що таким компаніям, як “Ростех”, або потрібно брати в борг, щоб компенсувати різницю, або відкладати оплату своїм постачальникам на місяці.

Ще одне бізнес-об’єднання “Російський союз промисловців і підприємців” у своєму щоквартальному опитуванні компаній відзначив зростання скарг на прострочення платежів, які він пов’язує з вартістю кредитів на поповнення оборотного капіталу.

Повідомляється, що Союз торгових центрів, бізнес-асоціація, звернулася до уряду з проханням про підтримку у вигляді здешевлення кредитів, а також допомоги з відстрочкою платежів і реструктуризацією боргу. Без цих заходів там попередили, що 200 торговим центрам загрожує банкрутство.

Російський бізнес також бореться зі зростанням цін, особливо на імпорт. Опитування виробників, проведене S&P Global, показало, що темпи інфляції на сировину прискорюються третій місяць поспіль. Виробники також скаржилися на подовження термінів виконання замовлень на комплектуючі та труднощі з пошуком працівників. Рівень безробіття становить лише 2,3%, оскільки військові та оборонна промисловість поглинають робочу силу.

У найближчі місяці ситуація погіршиться.

“У 2022 та 2023 роках у Кремля було достатньо рублів, щоб продовжувати фінансувати війну та субсидувати бізнес”, — каже Андрій Яковлєв із Центру російських та євразійських досліджень Девіса при Гарвардському університеті. Але з літа, каже він, стало зрозуміло, що Кремль вже не може робити і те, і інше.

Зараз уряд прагне підвищити податки. У наступному році він збільшить збір на прибуток компанії з 20% до 25%. На тлі очікуваного ослаблення економіки Яніс Клюге з Німецького інституту міжнародних і безпекових справ, аналітичного центру в Берліні, прогнозує хвилю корпоративних банкрутств.

Recent Posts

Шкодую, що американці приймають таке рішення – міністр оборони Польщі про постачання зброї Україні

Віцепрем'єр-міністр, міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш висловив жаль з приводу того, що США призупинили надання…

8 хв. ago

У Пентагоні заявили, що надають рекомендації Трампу щодо військової допомоги Україні

Пентагон надає президенту США Дональду Трампу рекомендації у питанні військової допомоги Україні.

20 хв. ago

У київському культурному просторі Squat 17b відкриється виставка Tamırlar кримськотатарської мисткині Ренати Асанової

У київському культурному просторі Squat 17b 5 липня відкриється виставка Tamırlar кримськотатарської мисткині Ренати Асанової, що є її…

10 години ago

У Мистецькому арсеналі триває виставка «Херсон. Степ тримає»

27 червня у Мистецькому арсеналі Києва відкрили виставку "Херсон. Степ тримає" — розповідь про довоєнну…

10 години ago

«Відстоює позицію Кремля» — прем’єр Хорватії накинувся на проросійського президента

Прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович звинуватив президента Зорана Мілановича у відстоюванні позиції Росії більше, ніж Хорватії.

10 години ago

«Цим персонам немає місця в Україні» — Зеленський про позбавлення громадянства митрополита Онуфрія

Президент України Володимир Зеленський заявив, що готуються нові санкції проти осіб, які мають зв’язки з…

10 години ago