Categories: Без рубрики

Зростання процентних ставок, падіння валюти та нестача робочої сили. Російський бізнес несе втрати через війну

Навіть потерпаючи від свавілля чиновників, мало хто з керівників бізнесу має достатньо сміливості, щоб виступити проти війни у РФ.

У Європейському центрі Карнегі в Берліні зазначили, що характер ведення бізнесу в Росії змінюється. Там порівнюють це з хаосом, що послідував за розпадом Радянського Союзу. Про це пише The Economist.

Права власності підриваються, і слово Путіна та його союзників стало першочерговим. Однак, навіть потерпаючи від свавілля чиновників, мало хто з керівників бізнесу має достатньо сміливості, щоб виступити проти війни.

“Якщо ми продовжимо так працювати, то майже більшість наших підприємств збанкрутують”, — попередив у жовтні виконавчий директор державного виробника зброї “Ростех” Сергій Чемезов.

Він зазначив, що авансові платежі за товари зазвичай покривають лише 40% їхньої вартості, а це означає, що таким компаніям, як “Ростех”, або потрібно брати в борг, щоб компенсувати різницю, або відкладати оплату своїм постачальникам на місяці.

Ще одне бізнес-об’єднання “Російський союз промисловців і підприємців” у своєму щоквартальному опитуванні компаній відзначив зростання скарг на прострочення платежів, які він пов’язує з вартістю кредитів на поповнення оборотного капіталу.

Повідомляється, що Союз торгових центрів, бізнес-асоціація, звернулася до уряду з проханням про підтримку у вигляді здешевлення кредитів, а також допомоги з відстрочкою платежів і реструктуризацією боргу. Без цих заходів там попередили, що 200 торговим центрам загрожує банкрутство.

Російський бізнес також бореться зі зростанням цін, особливо на імпорт. Опитування виробників, проведене S&P Global, показало, що темпи інфляції на сировину прискорюються третій місяць поспіль. Виробники також скаржилися на подовження термінів виконання замовлень на комплектуючі та труднощі з пошуком працівників. Рівень безробіття становить лише 2,3%, оскільки військові та оборонна промисловість поглинають робочу силу.

У найближчі місяці ситуація погіршиться.

“У 2022 та 2023 роках у Кремля було достатньо рублів, щоб продовжувати фінансувати війну та субсидувати бізнес”, — каже Андрій Яковлєв із Центру російських та євразійських досліджень Девіса при Гарвардському університеті. Але з літа, каже він, стало зрозуміло, що Кремль вже не може робити і те, і інше.

Зараз уряд прагне підвищити податки. У наступному році він збільшить збір на прибуток компанії з 20% до 25%. На тлі очікуваного ослаблення економіки Яніс Клюге з Німецького інституту міжнародних і безпекових справ, аналітичного центру в Берліні, прогнозує хвилю корпоративних банкрутств.

Recent Posts

Британські правопопулісти заборонять українські прапори в своїх громадах — Sky News

Рішення заборонити вивішувати прапор України викликало критику з боку правлячої Лейбористської партії, в якій звинуватили…

6 хв. ago

Україна вдвічі скоротила закачування газу до підземних сховищ у квітні порівняно з 2024 роком

Станом на 1 травня у підземних сховищах України зберігалося 5,7 млрд куб м газу —…

12 хв. ago

В Росії відбувся дитячий військовий парад із дітьми з Північної Кореї

У Владивостоку, на Далекому Сході Росії, відбувся перший в історії дитячий військовий парад під назвою…

27 хв. ago

На Донеччині затримали комбата, який влаштував незаконний бізнес на виплаті «бойових»

Командир батальйону оформив фіктивну присутність своїх бійців на передній лінії фронту, щоб ті у подальшому…

39 хв. ago

У Ворожбі через авіаудар загинуло двоє людей

За даними Сумської обласної прокуратури, також поранені троє людей, серед яких 16-річний хлопець.

48 хв. ago

Внаслідок російського удару пошкоджено шахову школу в Києві

Міжнародна шахова федерація (ФІДЕ) після початку повномасштабної війни усунула збірні Росії та Білорусії від змагань під…

1 годину ago