Categories: Без рубрики

ЗСУ навчились глушити російські КАБи — Forbes

Україна зриває удари російських керованих бомб уздовж усієї лінії фронту, позбавляючи Росію однієї з головних переваг на полі бою. Ще рік тому російські винищувачі-бомбардувальники щодня запускали близько ста керованих авіабомб уздовж 1 287-кілометрової лінії фронту в Україні

Про це пише Forbes.

Супутниково-керовані бомби КАБ або УМПК, здатні  долати понад 40 кілометрів завдяки розкладним крилам, стали «диво-зброєю» для росіян, як зазначала українська аналітична група Deep State. Україна на той момент «практично не мала засобів протидії».

Війська РФ діяли за відпрацьованою схемою: спочатку засипали українські позиції керованими бомбами, а після цього атакували деморалізовані підрозділи.

Така тактика допомогла загарбникам захопити Авдіївку, а потім просунутися ще на 40 кілометрів у напрямку Покровська.

Проте ситуація змінилася.

Тепер, коли російський наступ захлинувся біля Покровська, навіть російські джерела визнають, що «золота епоха божественних УМПК виявилася короткочасною». Про це повідомляє один із російських z-пабліків — Fighterbomber. За його даними, «бомби все ще літають», проте «всі супутникові системи корекції відключені».

Причина — потужне українське радіоелектронне придушення, яке повністю насичує лінію фронту.
Через це бомби не можуть отримати сигнал від російської супутникової навігаційної системи ГЛОНАСС і часто вибухають далеко від цілей.

«Усі важливі об’єкти гарантовано захищені засобами радіоелектронної боротьби», — зазначає Fighterbomber.
За його інформацією, тепер росіянам доводиться витрачати по 8—16 бомб на одну ціль, що суттєво знижує ефективність їхніх атак.

Запуск чотирьох винищувачів для ураження однієї цілі — ризикована та затратна тактика для російських ВПС, які вже втратили 120 сучасних літаків у війні проти України.

Крім того, масоване українське глушіння вивело з ладу багато російських дронів, змусивши окупантів переходити на дорожчі оптичні БпЛА, які передають сигнали через кабелі, а не через радіоканали.

Українські засоби РЕБ фактично виконують функцію протиповітряної оборони, компенсуючи нестачу комплексів S-300, Patriot і SAMP/T, яких недостатньо для повного захисту фронту та міст.

Росія також активно застосовує засоби РЕБ, але їхня ефективність значно нижча.
До того ж, багато російських систем виготовлено на швидкоруч і через це не дають бажаного ефекту.

Водночас українські керовані боєприпаси — американські JDAM та французькі AASM Hammer — оснащені як GPS-наведенням, так і резервними інерційними навігаційними системами (INS) — не піддаються глушінню.

Recent Posts

Із 28 квітня до 4 травня у районних Vcentri HUB Києва пройде низка заходів. Перелік

Vcentri HUB Києва заплановані психологічні тренінги для ВПО, заходи для людей старшого віку, заняття з…

4 години ago

Культурний тиждень в Києві. Анонс подій на тижні із 29 квітня по 4 травня

Зокрема, цього тижня у столиці відбудуться культурні події музеїв, театрів і бібліотек.

4 години ago

У Києві триває інтерактивна виставка «Третє дихання» про емоції та почуття

У столичному просторі М82 на Подолі відкрилась масштабна інтерактивна виставка "Третє дихання". Вона присвячена людським…

4 години ago

У Києві в Музеї медицини триває виставка «Операція “Вакцинація”», присвячена щепленням та історії боротьби людства проти страшних хвороб

Проєкт присвячений Європейському тижню імунізації — 2025, який Всесвітня організація охорони здоров’я разом з урядовими партнерами…

4 години ago

В Ірані заявили, що знайшли винних у вибуху у порту Шахід-Раджаї

26 квітня в порту Шахід-Раджаї в іранському місті Бандар-Аббас стався потужний вибух, внаслідок якого загинули щонайменше 40…

5 години ago

Усик і Дюбуа провели битву поглядів. Британець зненацька штовхнув українського боксера

Після кількох секунд контакту Дюбуа несподівано штовхнув Усика, що спричинило миттєву реакцію охорони та команди обох…

5 години ago