Збройні сили України в Курській області намагаються взяти російські війська в оточення.
SUDZHA, RUSSIA - AUGUST 16: Ukrainian soldier of the assault battalion walks on the empty street of town on August 16, 2024 in Sudzha, Russia. The fighting in the Kursk Oblast began on August 6, 2024, when the Armed Forces of Ukraine crossed the Russian-Ukrainian border near the city of Sudzha and began to advance deep into Russian territory, and in a few days took control of dozens of settlements in Kursk region. (Photo by Taras Ibragimov/Suspilne Ukraine/JSC "UA:PBC"/Global Images Ukraine via Getty Images)
Про це пише аналітик Forbes Девід Акс.
Він зазначає, що коли минулого тижня українські війська прорвали російську оборону на новій ділянці російсько-українського кордону біля села Новий Шлях, це шокувало багатьох, але тепер мета ЗСУ стає зрозумілішою.
Українська тактична група, очевидно, очолювана 95-ю повітряно-штурмовою бригадою, перерізає шлях праворуч у міру просування за Новий Шлях і через південні квартали найближчого російського міста Веселе. Іншими словами, українські війська розвертаються в бік головного Курського виступу.
Акс пояснює, що якщо українці, які наступають на північний схід від Нового Шляху, зможуть з’єднатися з українцями, які перебувають на головній ділянці, то вони відсічуть потенційно тисячі росіян між собою і кордоном.
Тобто, наразі головна стратегія української армії, за версією Акса, це швидко переміщатися і брати російські війська в оточення.
Аналітик Forbes пояснює, що місцеві географічні умови сприяють спробам ЗСУ оточити російські війська. Зокрема річка Сейм утворює природний кордон уздовж більшої частини північного краю потенційної кишені, яка обмежена з лівого і правого флангів наступом українських військ.
Нагадаємо, що ЗСУ знищили всі постійні мости через Сейм у цьому районі, тому всі російські війська на південь від Сейму залежать від тимчасових понтонних мостів або вузького сухопутного мосту через місто Кореневе. Саме з цієї причини українці невпинно обстрілюють понтони, щойно росіяни їх встановлюють та тиснуть на Кореневе.
Підсумовуючи, Девід Акс наголосив, що співвідношення сил у Курській області також може вплинути на шанси українців на успіх у потенційному оточенні. За його розрахунками, Київ виділив близько 10 тисяч військовослужбовців для двостороннього вторгнення в Курськ. Москва, можливо, направила в область 38 тисяч солдатів, але більшість з них — погано навчені молоді призовники.
Видання Financial Times писало, що російська армія почала контрнаступ у Курській області та посилює свої дії, кидаючи в бій нові сили.
Тим часом українські військові окопуються на зайнятих позиціях. Водночас DeepState заявляє, що Україна все ще просувається вперед на півночі.
Старший науковий співробітник Інституту досліджень зовнішньої політики Роб Лі вважає, що Україна взяла на себе “нові довгострокові зобов’язання” під час наступу на Курську область. За його словами, Київ створив розширений фронт, який доведеться постійно постачати й зміцнювати, потенційно на шкоду його оборонним лініям в Україні.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.