Тріск дозиметра, скрип оглядового колеса, шум рудого лісу, відлуння, гуркіт течії - усі ці звуки лягли в основу композицій виконавців про ЧАЕС.
У Прип’яті влаштували концерт-презентацію платівки з піснями українських та закордонних виконавців про Чорнобильську трагедію. В основу пісень лягли звуки, які є характерними для зони відчуження. Про це йшлося в ефірі програми “Київ.Newsroom” на телеканалі “Київ”.
Пісні про Чорнобиль з використання звуків зони відчуження українські та закордонні виконавці написали ще рік тому. І нарешті вінілову платівку з десятьма композиціями презентували у Прип’яті.
“Платівка зроблена з додаванням такої фарби, яка світиться вночі, Тобто вона спочатку забирає світло, а потім випромінює. І саме випромінення, саме Radiation стало назвою продовження проєкту вже у цьому році”, – розповів арткуратор проєкту Валерій Коршунов.
Найбільша у світі техногенна катастрофа сталася всього за 100 кілометрів від Києва, але радянська пропаганда зробила усе для того, щоб про трагедію не дізналися. Проєкт звуки чорнобиля допомагає через творчість музикантів почути історію. Адже на жаль більшість людей не знають про цю трагедію, а ті, хто чули – не пам’ятають дату.
“Наврядчи діти просто захочуть відкрити Інтернет і прочитати про Чорнобиль. Тому цей проект і крутий, тому що через якісь музичні проекти, діти це почують. Почують, через своїх улюблених музикантів, які все ж таки скажуть, що це важлива проблема, і про це треба дізнаватись”, – зазначила солістка гурту Kazka Олександра Заріцька.
Ціна платівки – 1986 гривень. Вона відповідає року вибуху. Усі кошти підуть на допомогу ліквідаторам і постраждалим від трагедії. “Я думаю, що подарувати її іноземцю – це максимально крута ідея. Адже платівка показує Україну не через жаль, і що Чорнобиль це великий біль для нас, вона показує, що ми працюємо з цією темою”, – зауважив арткуратор проєкту.
Охочі можуть купити платівку на сайті проєкту. Їх випустили 500 штук, 200 з них уже розкупили. Про написані пісні вам розкажуть самі виконавці. Вони оживають з обкладинки альбому завдяки доповненій реальності. І це ще не кінець проєкту, кажуть організатори.
Зовсім скоро організатори влаштують концерт електронної музики і виконавців вже записують. Організатори кажуть, що роблять усе, аби Зона віджчуження більше не мовчала. А для цього треба, щоб більше не мовчали про неї.
Фото: Київ ТБ
У щорічному звіті генерального секретаря НАТО, оприлюдненому напередодні, відсутні згадки про те, що Україна стане…
Сербія не може сподіватися на приєднання до Європейського союзу (ЄС), поки статус Косово не буде…
Американський режисер Семюел Баєр, відомий кліпами для Nirvana, Metallica, Девіда Бові та інших світових зірок,…
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп підтвердив, що хоче визнати окупований Крим російським.
У столичному косметичному просторі A’s Laboratory повідомили про загибель однієї зі своїх працівниць Дарини. Життя…
Загиблого 17-річного хлопця, якого вчора цілий день сподівалися побачити живим його друзі на місці ракетного…