Євросоюз закликав усі держави, що ратифікували Римський статут, виконувати свої зобов’язання. Зокрема йдеться про арешт російського диктатора Володимира Путіна.
This pool photograph distributed by Russian state owned agency Sputnik shows Russian President Vladimir Putin attending the plenary session of the Valdai Discussion Club forum in Sochi on October 5, 2023. (Photo by Sergei GUNEYEV / POOL / AFP) (Photo by SERGEI GUNEYEV/POOL/AFP via Getty Images)
Цю заяву було озвучено під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні, передає “Європейська правда“.
Зазначається, що Євросоюз нагадав про шість ордерів на арешт, які видав МКС (Міжнародний кримінальний суд), зокрема проти Путіна та акцентував — “усі держави, що ратифікували Римський статут, зобов’язані виконувати ці ордери”.
Ми нагадуємо про шість ордерів на арешт, виданих Міжнародним кримінальним судом, зокрема проти президента Путіна за воєнний злочин незаконної депортації та переміщення українських дітей. Усі держави, що ратифікували Римський статут, зобов’язані виконувати ці ордери.
Окрім того, ЄС висловив глибоке занепокоєння долею всіх українських дітей та інших цивільних людей, яких незаконно перемістила Росія. У ЄС закликають Росію та Білорусь негайно забезпечити їх безпечне повернення в Україну.
Також у заяві вимагають від Росії негайно звільнити всіх людей, незаконно позбавлених волі, включно з трьома затриманими співробітниками ОБСЄ.
Нагадаємо, що російський диктатор Володимир Путін 3 вересня відвідав Монголію. Він відвідував країну з офіційним візитом.
Міжнародний кримінальний суд закликав Монголію арештувати Путіна під час його візиту до країни. Раніше з таким закликом зверталися і в МЗС України. Організація з охорони прав людини Human Rights Watch також закликала Монголію заарештувати Путіна.
Однак Монголія відмовилась виконувати умови МКС, через це під час візиту Володимира Путіна 3 вересня в столиці Монголії відбулися протести – мітингувальники розгорнули прапор України. Поліція країни заважала мітингарям тримати українську символіку.
У Міжнародному кримінальному суді наголосили, що у Римському статуті є спеціальна процедура щодо роботи з такими випадками. Також ситуацію у Монголії прокоментував генпрокурор України Андрій Костін. Він заявив, що Україна веде з партнерами роботу щодо того, аби країна, яка проігнорувала вимогу МКС, “відчула наслідки”.
Видання The Wall Street Journal у матеріалі зазначило, що Сполучені Штати очікують на відповідь Києва,…
Президент США Дональд Трамп заявив, що до нього звернулося багато світових лідерів та керівників підприємств…
Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський порівняв заяви Росії про нібито "припинення вогню" в Україні…
Європейський комісар з питань оборони Андрюс Кубілюс вважає, що Швеція повинна взяти на себе ініціативу…
Президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що Росія та Україна "укладуть угоду" наступного тижня й…
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…