Автомобільно-трамвайний тунель Подільсько-Воскресенського моста вже можна пройти наскрізь.
Про це пише інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.
У тунелі вже прибрали опалубки (тимчасові конструкції для зведення бетонних стін – ред.). Утім, поки що пройти там можуть лише будівельники, бо цю можливість тестують. Крім того, ще треба трохи пригнутися, пояснює Авдокушин.
За його словами, на під’їзді до трамвайного кільця-естакади вже нанесли дорожню розмітку, встановили знаки і змонтували світлофор на перехресті з вулицею Вершигори. А з боку Русанівських садів в половині тунелю продовжують готувати «подушку» під дорогу, систему водовідведення й освітлення та бетонують підпірні стіни на виїзді.
«Все виглядає так, що рух новим шляхом можуть відкрити раніше настання нового року. Але не будемо загадувати наперед, бо в будь-якій справі можливі форс-мажори», – пише Авдокушин.
Подільський мостовий перехід – двоярусна споруда, що складається з трьох мостів та естакад, які їх з’єднують. На верхньому ярусі мають розмістити 6 смуг автомобільного руху, а на нижньому — готова естакада для метро на Троєщину з трьома станціями.
Підготовчі роботи почали в 1996 році. Через рік будівництво призупинили у зв’язку з браком фінансування. У 2011 році вдалося здати в експлуатацію першу чергу моста, а також відкрити рух по Гаванському мосту і естакаду на вулиці Набережно-Хрещатицька. У 2016 році КМДА перезатвердила проєкт будівництва.
У січні 2019 року Київський міський голова Віталій Кличко заявив, що за умов належного фінансування потрібно приблизно 1,5-2 роки, щоб запустити автосполучення через Подільсько-Воскресенський міст. У жовтні 2022 року Київрада виділила на добудову Подільсько-Воскресенського мосту додаткові 183 мільйони гривень з місцевого бюджету.
У жовтні 2023 року компанія, яка виконує будівельні роботи, прогнозувала завершення першої черги будівництва Подільсько-Воскресенського мостового переходу на початку листопада того ж року.
Торік частково відкрили Подільсько-Воскресенський мостовий перехід. Він доступний для руху спецтранспорту, автомобілів екстрених служб та автобусного маршруту № 111 за напрямком ст.м. “Площа Українських героїв” — ст.м. “Лівобережна”.
У квітні на об’єкті почали встановлювати конструкції тунелів між станціями “Затока Десенка” та “Райдужна” на території Русанівських садів.
У вересні в КМДА повідомили, що термін робіт зі спорудження тунелю під залізницею, який виведе Подільський мостовий перехід на Троєщину, продовжено до 30 жовтня.
Виступаючи на заході на початку Тижня клімату в Сан-Франциско, Гор сказав, що адміністрація Трампа «намагається…
Невизначеність у Пентагоні зумовлена звільненням низки високопоставлених чиновників минулого тижня. Внаслідок цього міністр оборони Піт…
У Кіржацькому районі Володимирської області після вибуху на 51-му арсеналі ГРАУ Міноборони оголошено режим надзвичайної…
Ймовірного 10-річного сина Путіна публікують в російських пабліках і порівнюють з диктатором Російської Федерації.
У найближчому оточенні міністра оборони США панує безлад, зростає недовіра серед державних службовців і вищих…
Єфімова допомагала армії, організовувала гуманітарні ініціативи й підтримувала суспільні проєкти. Після загибелі чоловіка на війні…