Categories: Без рубрики

БЕБ провело обшуки на феросплавних заводах Коломойського

Бюро економічної безпеки провело обшуки на двох українських феросплавних заводах, які підозрюються в ухиленні від сплати податків (ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу). Двом найбільшим виробникам феросплавів в Україні інкримінують несплату 1,2 млрд грн податків.

Про це повідомляється на сайті БЕБ.

За версією слідства, заводи впродовж тривалого часу експортували свою продукцію за кордон (в Австрію, Кіпр тощо) за заниженою вартістю для мінімізації податкових зобов’язань. На одному з підприємств заборгованість складає 1,1 млрд грн, а разом їм інкримінують несплату 1,2 млрд грн податків.

За 2022-2023 роки загальний експорт сировини оцінюється у $853 млн.

Під час слідчих дій детективи БЕБ шукали на підприємствах залишки феросплавної продукції, фінансову документацію та потенційні докази протиправної діяльності.

Феросплави, тобто сплави заліза з іншими елементами (марганець, кремній), – це напівпродукти металургійного виробництва, які використовуються в процесі виробництва сталі для покращення її механічних чи хімічних властивостей.

Назви підприємств БЕБ не вказує, але повідомляє, що вони “афілійовані до відомих українських олігархів”. ЗМІ пишуть, що йдеться про АТ “Нікопольський завод феросплавів” та АТ “Запорізький завод феросплавів” олігарха Ігоря Коломойського.

Що відомо

Феросплавна галузь України майже повністю складається з підприємств, що входять до бізнес-імперії Ігоря Коломойського: це Марганецький та Покровський гірничо-збагачувальні комбінати, а також Нікопольський та Запорізький заводи феросплавів.

Портал ТСН, що входить в медіагрупу Ігоря Коломойського (офіційно – належить менеджменту), напередодні повідомив, що 11 грудня відбулися обшуки на Запорізькому заводі.

Крім цих чотирьох підприємств, в Україні є ще Побузький феронікелевий комбінат, який не працює з 2022 року, а також Краматорський феросплавний завод, який з 2020 року фактично припинив свою діяльність. Ще один завод Коломойського – Стахановський – розташований у тимчасово окупованій Кадіївці та ним не контролюється.

З осені 2023 року до весни 2024 року всі виробничі та видобувні підприємства галузі перебували в простої через активні бойові дії в регіоні, високі ціни на електроенергію і зниження цін на феросплави на світовому ринку. За вісім місяців 2024 року через тривалий простій на початку року феросплавні підприємства виробили лише 41 000 тонн продукції (падіння – майже у п’ять разів, порівнюючи з аналогічним періодом попереднього року).

Recent Posts

Перемовини РФ та України. Зеленський обговорив з Ердоганом ключові деталі зустрічі

Президент України подякував за підтримку та готовність на найвищому рівні сприяти дипломатії. Зеленський додав: вони…

7 хв. ago

Трамп зірвав плани Європи, закликавши до прямих перемовин з Росією — The Guardian

Премʼєр Великої Британії Кір Стармер, президент Франції Емманюель Макрон, канцлер Німеччини Фрідріх Мерц і премʼєр-міністр…

22 хв. ago

Трамп: Росія погодиться на перемир’я в Україні

Раніше Трамп заявив журналістам у Білому домі, що розглядає можливість поїздки до Стамбула (Туреччина), де…

36 хв. ago

Росіянам заборонять купувати нерухомість в одному з найбільших штатів США

Губернатор Техасу Грег Ебботт збирається підписати найсуворішу заборону в США, яка заборонить громадянам ворожих іноземних…

51 хв. ago

У Молдові суд продовжив домашній арешт башкана Гагаузії Євгенії Гуцул ще на 30 днів

Суд Кишинева за клопотанням прокурорів продовжив на 30 діб, до 13 червня домашній арешт башкану…

1 годину ago