Categories: Без рубрики

Без решти: кияни скаржаться, що термінали з продажу QR-квитків не повертають решту – у чому причина

А от повернути кошти не так вже й просто.

Пасажири київського транспорту скаржаться, що термінали самообслуговування, у яких пасажири купують QR-квитки на проїзд у комунальному громадському транспорті не повертають решту. Про це йшлося в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”.

За словами автомобіліста Сергія, його поїздка у київському швидкісному трамваї коштувала йому півсотні гривень, замість 8. Після купівлі QR-квитка, решта на поповнення телефону так і не надійшла.

“В мене термінал прийняв 50 гривень. Віддав мені квиток, але кошти не повернув і на мобільний зв’язок проплата не надійшла”, – каже Сергій

Сергій вирішив повернути гроші заради принципу. Але зробити це виявилось важко, бо інформації немає.

“На гарячій лінії Київпастрансу мені так і не відповідповіли. У них постійно зайнято. Потім я почав з інтернету витягувати номера телефонів, хоча на кожному терміналі має бути вказаний телефон гарячої лінії, який обслуговує ці термінали”, – зауважив Сергій.

За мережу терміналів з продажу квитків, відповідає оператор автоматизованої системи – спеціалізоване комунальне підприємство «Головний інформаційно-обчислювальний центр». Наразі таких автоматів в Києві півтисячі. У компанії зазначили, що не усі термінали видають решту готівкою. Більшість запрограмовані зарахувувати залишок на баланс мобільного телефону або карти KYIV SMART CARD. Але гроші можуть надійти не одразу.

“Інтернет іноді зависає, а так в основному працює. Якщо не працює викликаємо – майстра”, – повідомила співробітниця компанії.

У випадку питань щодо електронного квитка, у спеціалізлованому комунальному підприємстві ГІОЦ пасажирам радять телефонувати на їх гарячу лінію. У разі проблем із видачею чи зарахуванням решти при купівлі квитка через термінали – до служби підтримки компанії, яка обслуговує техніку. Контактну інформацію треба шукати на терміналі.

Для повернення решти, яка не зарахувалась, пасажиру потрібно вказати номер телефону, час та місце терміналу у якому здійснювалась оплата. Про цей алгоритм знає і Сергій. Свою решту чоловік повернув, але витратив багато сил.

“Саме по тому підприємству, яке обслуговує ці термінали, треба вказати свій номер телефону і зробити зявку. Мені пообіцяли повернути гроші протягом доби і мені їх повернули,але це коштувало мені дуже багато нервів та сил”, – зазначив чоловік.

У КП “ГІОЦ” повідомили, що до 2023-го року автоматизивана система оплати проїзду в Києві працює в режимі дослідної експлуатації. І пообіцяли, що впродовж року вона стане досконалішою та зручнішою для киян.

Фото: Київ ТБ

Recent Posts

Українська мова відновлюється попри лінгвоцид. Мовний омбудсман прокоментував заяви Віткоффа про російськомовні території України

Урядовий уповноважений з захисту державної мови Тарас Кремінь відкинув заяви спецпредставника президента США на Близькому…

45 секунд ago

Трамп розповів, коли очікує зустрічі з Путіним

Президент США Дональд Трамп заявив, що не виключає зустрічі з російським диктатором Владіміром Путіним після запланованої поїздки…

12 хв. ago

У ніч на 24 квітня росіяни атакували Україну: що наразі відомо про наслідки

У ніч на 24 квітня росіяни масово атакували Україну.

12 хв. ago

Суд залишив пам’яткоохоронний статус історичній будівлі на Набережно-Хрещатицькій 13

Суд залишив в силі охоронний статус старовинних лазень купця Бубнова на вулиці Набережно-Хрещатицькій, 13.

28 хв. ago

Келлог назвав позитивними переговори в Лондоні

Спецпредставник США Кіт Келлог назвав позитивними переговори з українською стороною в Лондоні в середу, 23…

50 хв. ago

Російська атака: поранені 2 залізничники, пошкоджено колію і будівлі УЗ

Машиніст поїзда та провідник дістали поранення внаслідок російської комбінованої атаки уночі 24 квітня, пошкоджено колію…

59 хв. ago