За словами активістів, є велика ймовірність, що тут знайдуть залишки давніх поселень.
На одній з ділянок річки Почайна, де нині намагаються відновити її природне русло, буде проведено археологічну розвідку з метою виявити можливі артефакти для повноцінних розкопок. Про це у прямому включенні в ефірі «Київ. NewsRoom» на телеканалі «Київ» розповіла Анабелла Моріна, києвознавиця та активістка, яка є однією з ініціаторок ревіталізації Почайни.
Нагадаємо, на одній з ділянок Почайни вже зняли шар бетону з дна, щоб відновити природні береги.
«Річка, річище бетонне, формувалося в 50 роки 20 століття. Потім тут було побудовано Оболонь. В ході будівництва тут було знайдено багато поселень наших предків наших пращурів. Найбільше існувало протягом 8 століть, це праслав’янське поселення. Вище за течією були поселення Трипільської культури та інші… зараз інститут археології долучається до цих робіт, буде археологічна розвідка, є свідчення, що тут можуть бути знахідки неолітичного часу» — каже Моріна.
Моріна не виключє, що на цьому місці можуть знайти могильник. Вона також наголосила, що ревіталізація Почайни — унікальний для України проект.
«Це перший проект для України. Це перший такий проект, ми знімаємо 900 тонн бетону, бетонний лоток, відкоси, береги укріплюються бетонними матеріалами, там де вузько, а де не вузько, робляться природні береги» — додала Моріна.
Як ми писали, озеленення території уздовж Почайни передбачає утворення парку навколо озер Йорданське та Кирилівське, який планують з’єднати з парком Наталка на Оболонській набережній та торговельною зоною біля станції метро Почайна — між цими локаціями прокладуть велопішохідний маршрут. У 2017 році цей задум на конкурсі архітектурних проектів відновлення Почайни підтримала КМДА.
Історично річка Почайна — це права притока Дніпра, яка вже майже зникла. Вона вважається офіційним місцем хрещенням Русі – київський князь Володимир, за свідченнями літописів, хрестив киян саме у її водах. Тривалий час у верхів’ї річки велися археологічні розкопки, які виявили залишки унікальног давнього поселення.
Станом на сьогодні, все, що залишилося від Почайни — це система озер Опечень, до якої входять Йорданське, Андріївське (Богатирське), Пташине, Кирилівське, Лугове та Мінське озера. На честь Почайни названо станцію київського метро.
Фото: Фейсбук
Під час спілкування з журналістами президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова укласти…
Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль під час візиту до Вашингтона 23 квітня зустрівся з міністром фінансів…
Президент України Володимир Зеленський прибув до Південно-Африканської Республіки, де запланована зустріч із президентом ПАР Сирілом…
Президент США Дональд Трамп під час спілкування з журналістами в Овальному кабінеті відмовився чітко сказати,…
В ніч на 24 квітня Київ зазнав комбінованої атаки ворога. Станом на 06:06 відомо про…
Адміністрація президента Дональда Трампа обговорює можливість скасування санкцій проти російського газопроводу "Північний потік-2", а також,…