Президент США Джо Байден ще на рік продовжив дію санкцій проти організацій та фізичних осіб, відповідальних за незаконне утримання під вартою американських громадян за кордоном.
Санкції проти РФ. Фото: відкриті джерела
Про це йдеться у заяві на сайті Білого дому.
Продовжую на один рік надзвичайний стан у країні у зв’язку з заручниками й неправомірним утриманням за кордоном американських громадян.
Президент США наголосив, що захоплення заручників і незаконне затримання громадян Штатів є жахливими діями, які підривають верховенство права.
Зазначається, що виконавчий указ 14078 увійшов у дію 19 липня 2022 року. Він надає Байдену можливість застосовувати фінансові санкції та візові обмеження до країн, які незаконно тримають у заручниках громадян США.
Наразі під санкціями за неправомірні затримання американців перебувають Федеральна служба безпеки Росії та розвідувальна організація Корпусу вартових ісламської революції Ірану.
Нагадаємо, що 30 березня журналіста Евана Гершковича затримали співробітники ФСБ у Єкатеринбурзі. Проти нього порушили кримінальну справу про шпигунство. У відповідь на це газета The Wall Street Journal вимагає вислати зі США посла Росії та російських журналістів.
Президент США Джо Байден також закликав Росію звільнити затриманого журналіста WSJ.
18 квітня суд у Москві відмовився відпустити американського журналіста під домашній арешт. Суд відбувався в закритому режимі. Поверх, на якому проходило засідання, був очеплений охороною – туди не змогли потрапити ані американські дипломати, ані журналісти. Представники ЗМІ могли бачити трансляцію лише у момент оголошення рішення суддею.
Фото: відкриті джерела
Після нещодавньої атаки російського дрона на об’єкт неподалік Чорнобильської АЕС Україна підписала угоду з ізраїльською біотехнологічною компанією Pluri. Це…
Пекін застерігає інші країни від укладання торговельних угод з Вашингтоном, які завдають шкоди Китаю, підкресливши,…
Україна може зіткнутися з необхідністю імпорту до 6,3 млрд кубометрів природного газу на опалювальний сезон…
Понад рік російська оборонна промисловість майже наполовину залежала від постачань хрому з Німеччини, який використовується…
На тлі побоювань з приводу скорочення підтримки з боку США Україна нарощує виробництво ключової зброї…