Замість того, щоб протидіяти російській дезінформації, українська влада сама активно використовує месенджер "Телеграм".
The Telegram logo is being displayed on a smartphone screen and on a computer screen in Athens, Greece, on May 21, 2024. (Photo by Nikolas Kokovlis/NurPhoto via Getty Images)
Про це розповів народний депутат України від фракції “Голос” і голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин в ефірі КИЇВ24.
За його словами, представники влади бояться ухвалювати непопулярні рішення. Однак, на думку нардепа, повністю заблокувати месенджер було б правильним рішенням з позиції президента.
Ми будемо чекати на рішення французьких правоохоронних органів і суду, які мають впровадити адекватну модерацію в телеграмі, але будемо діяти на випередження. Насправді вже зараз існує без будь-яких додаткових законодавчих змін можливість блокування будь-якої соціальної мережі, у нас вже заблоковані “ВКонтакті” і “Однокласники”.
Юрчишин додав, що технологічна можливість блокування месенджера існує, але влада може боятися таких важливих рішень. Також він подякував Раді національної безпеки та оборони, яка вже обмежила використання телеграму для держслужбовців, військових і працівників підприємств критичної інфраструктури.
Але дуже сподіваюся, що це перший крок. У результаті отримаємо або ефективний механізм модерації, але тут потрібен крок з боку адміністрації телеграму, або ті речі, які цілком логічні. Якщо це російська мережа, то там немає бути щонайменше нашої влади.
Нагадаємо, 7 жовтня народний депутат від «Голосу» та голова комітету Верховної Ради України з питань свободи слова Ярослав Юрчишин розповів, що за рекомендацією Ради національної безпеки й оборони України для апарату Верховної Ради обмежать використання месенджера “Телеграм”.
За його словами, Національний координаційний центр кібербезпеки РНБО пропонує вжити таких заходів:
Раніше також повідомляли, що 20 вересня 2024 року Рада національної безпеки й оборони прийняла рішення про обмеження використання телеграму в органах державної влади, військових формуваннях та на об’єктах критичної інфраструктури.
Американська корпорація Apple планує перенести складання iPhone, що продаються у США, до Індії у 2026 році.
Держпідприємство "Державний оператор тилу" Міністерства оборони 11 квітня скасувало торги на закупівлю 15 тисяч комплектів…
Національний банк вважає, що повна конфіскація знерухомлених російських активів на користь України не матиме значного…
Міністр оборони США Піт Гегсет остерігається можливості звільнення після низки скандалів, пов’язаних із витоками чутливої…
24 квітня відбулась координаційна нарада організаційного комітету платформи соціально-відповідального бізнесу «Дітям наших Захисників». Команда авіакомпанії…
У Києві в межах підготовки до наступного опалювального сезону продовжують заміну найбільш проблемних теплових мереж.…