Для апарату Верховної Ради обмежать використання телеграму за рекомендацією Ради національної безпеки й оборони України.

КИЇВ24
Верховна Рада. Фото: Getty Images

Про це інформує народний депутат від «Голосу» та голова комітету Верховної Ради України з питань свободи слова Ярослав Юрчишин.

Отримав розпорядження від апарату Верховної Ради з новими положеннями про роботу Телеграму в локальній мережі Ради.

За його словами, Національний координаційний центр кібербезпеки РНБО пропонує вжити таких заходів:

  • обов’язкова двофакторна авторизація та скасування синхронізації контактів. Також необхідно блокувати доступ до комп’ютера, якщо залишаєте його без нагляду, аби сторонні особи не змогли отримати доступ до вашого акаунту;
  • заборона передачі даних, які використовуються в роботі, та службової комунікації у телеграмі;
  • заборона встановлювати і користуватися клієнтом телеграму на службових комп’ютерах або особистих комп’ютерах, які використовуються в службовій діяльності;
  • блокування роботи месенджера відбувається за допомогою технічних та
    програмних засобів, проводиться фіксування запитів на несанкціоновані спроби
    підключення до сервісу.

Нардеп зауважив, що такі заходи безпеки є цілком логічними.

На жаль, уже були приклади, коли сторонні особи отримували дані держпрацівників через Телеграм, яким користувалися на робочих пристроях. Цим розпорядженням ми мінімізуємо ризики.

Він також підкреслив, що рішення стосується саме працівників апарату Верховної Ради та не обмежує використання месенджера в особистих цілях.

Заборона месенджера «Телеграм» в Україні

Нагадаємо, що в Україні довгий час йдуть дискусії щодо обмеження телеграму. Українська влада наголошує, що головна проблема полягає в анонімному поширенні інформації у месенджері.

Розмови про закриття телеграму відновилися, коли у Франції 24 серпня 2024 року був затриманий засновник месенджера Павло Дуров. Водночас президент України Володимир Зеленський 27 серпня 2024 зазначив, що тимчасове затримання Дурова ніяк не впливає на роботу месенджера в Україні.

Вже 20 вересня 2024 року Рада національної безпеки й оборони прийняла рішення про обмеження використання телеграму в органах державної влади, військових формуваннях та на об’єктах критичної інфраструктури. Також голова комітету ВРУ з питань свободи слова Ярослав Юрчишин зазначив, що у випадку публікацій російської пропаганди в телеграм-каналах їхніх власників чекає деанонімізація.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
Більше новин