Велика Британія оголосила про наймасштабніший пакет санкцій щодо 30 суден "тіньового флоту" Росії, який здійснював транспортування нафти і нафтопродуктів на мільярди фунтів стерлінгів.
Про це йдеться у повідомленні пресслужби уряду Британії.
Зазначається, що сьогоднішній крок ще більше обмежить здатність Кремля фінансувати “незаконну війну в Україні та їхню зловмисну діяльність у всьому світі”.
Загальна кількість нафтових танкерів під санкціями Великої Британії досягла 73, що перевищує показники будь-якої іншої країни. Під санкції потрапили і страхові компанії “АльфаСтрахование” і ВСК, які обслуговують цей флот.
До списку санкцій увійшли танкери “Білгород”, “Братськ”, “Красноярськ”, “Кемерово”, “Коломна”, “Анатолій Колодкін”, “Георгій Маслов”, “Віктор Бакаєв”, “Антарктика” тощо.
В уряді зазначили, що наразі 46 країн і ЄС підписалися під закликом Великої Британії до дій проти “тіньового флоту”, з яким прем’єр-міністр Кір Стармер виступив на саміті Європейського політичної спільноти в липні.
У Британії зазначили, що доходи від нафти є важливим джерелом фінансування незаконної війни Кремля в Україні.
“Тіньовий флот” також становить значні ризики для світової торгівлі. Багато суден становлять небезпеку для навколишнього середовища – багато танкерів відверто ігнорують основні стандарти безпеки, що збільшує ймовірність катастрофічних розливів нафти”, — йдеться у повідомленні.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі наголосив на важливості подальшого тиску на Кремль.
“Доходи Росії від нафти підживлюють вогонь війни та руйнування в Україні. Я працюватиму з нашими партнерами з “Групи семи” та за її межами, щоб чинити невпинний тиск на Кремль, переривати потік грошей у його військову скарбницю, гальмувати його військову машину та стримувати його зловмисну поведінку в усьому світі”, — сказав він.
Нагадаємо, Європейський парламент 14 листопада ухвалив резолюцію з вимогою запровадження цільових санкцій проти “тіньового флоту” Росії. Там закликали “розправитися з лазівками”, які використовує Росія для перепакування та продажу своєї нафти та нафтопродуктів за ринковими цінами.
Як свідчать супутникові знімки, у Південнокитайському морі за 60 км від узбережжя Малайзії розташоване найбільше у світі місце зустрічі “тіньового флоту” нафтових танкерів.
Кількість перевантажень нафти в цій зоні між танкерами подвоїлася з 2020 року. За консервативними оцінками, за дев’ять місяців 2024 року через неї пройшло близько 350 млн барелів нафти. Вартість цієї нафти оцінюється щонайменше у $20 мільярдів.
Перевалка використовується не російськими, а іранськими танкерами. Вони передають нафту іншим суднам, які потім доставляють нафту в основному до китайських портів. Водночас офіційно Китай не імпортує іранську нафту з 2022 року.
Як і Росія, Іран використовує для “тіньового флоту” старі судна, часто без належного технічного обслуговування.
Під час переговорів щодо угоди про надра між Україною та США зараз не йдеться про…
Ізраїль не відкидає атаки на ядерні об'єкти Ірану в найближчі місяці.
Український застосунок для підготовки військових Drill залучив 100 тисяч доларів інвестицій. Кошти спрямують на розширення…
У Канаді горів музей просто неба — Село української культурної спадщини, що розташоване неподалік Едмонтона.
Президент Володимир Зеленський присвоїв військове звання бригадного генерала начальнику Військової служби правопорядку у Збройних силах…
У Білій Церкві троє чоловіків вчинили фізичне та психологічне насильство над 16-річним підлітком, знімаючи все…