Про це йдеться у повідомленні пресслужби уряду Британії.
Зазначається, що сьогоднішній крок ще більше обмежить здатність Кремля фінансувати “незаконну війну в Україні та їхню зловмисну діяльність у всьому світі”.
Загальна кількість нафтових танкерів під санкціями Великої Британії досягла 73, що перевищує показники будь-якої іншої країни. Під санкції потрапили і страхові компанії “АльфаСтрахование” і ВСК, які обслуговують цей флот.
До списку санкцій увійшли танкери “Білгород”, “Братськ”, “Красноярськ”, “Кемерово”, “Коломна”, “Анатолій Колодкін”, “Георгій Маслов”, “Віктор Бакаєв”, “Антарктика” тощо.
В уряді зазначили, що наразі 46 країн і ЄС підписалися під закликом Великої Британії до дій проти “тіньового флоту”, з яким прем’єр-міністр Кір Стармер виступив на саміті Європейського політичної спільноти в липні.
У Британії зазначили, що доходи від нафти є важливим джерелом фінансування незаконної війни Кремля в Україні.
“Тіньовий флот” також становить значні ризики для світової торгівлі. Багато суден становлять небезпеку для навколишнього середовища – багато танкерів відверто ігнорують основні стандарти безпеки, що збільшує ймовірність катастрофічних розливів нафти”, — йдеться у повідомленні.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі наголосив на важливості подальшого тиску на Кремль.
“Доходи Росії від нафти підживлюють вогонь війни та руйнування в Україні. Я працюватиму з нашими партнерами з “Групи семи” та за її межами, щоб чинити невпинний тиск на Кремль, переривати потік грошей у його військову скарбницю, гальмувати його військову машину та стримувати його зловмисну поведінку в усьому світі”, — сказав він.
Нагадаємо, Європейський парламент 14 листопада ухвалив резолюцію з вимогою запровадження цільових санкцій проти “тіньового флоту” Росії. Там закликали “розправитися з лазівками”, які використовує Росія для перепакування та продажу своєї нафти та нафтопродуктів за ринковими цінами.
Як свідчать супутникові знімки, у Південнокитайському морі за 60 км від узбережжя Малайзії розташоване найбільше у світі місце зустрічі “тіньового флоту” нафтових танкерів.
Кількість перевантажень нафти в цій зоні між танкерами подвоїлася з 2020 року. За консервативними оцінками, за дев’ять місяців 2024 року через неї пройшло близько 350 млн барелів нафти. Вартість цієї нафти оцінюється щонайменше у $20 мільярдів.
Перевалка використовується не російськими, а іранськими танкерами. Вони передають нафту іншим суднам, які потім доставляють нафту в основному до китайських портів. Водночас офіційно Китай не імпортує іранську нафту з 2022 року.
Як і Росія, Іран використовує для “тіньового флоту” старі судна, часто без належного технічного обслуговування.