Мовознавиця Ірина Фаріон відреагувала на рішення суду. Вона зазначила, що «апеляція буде», додавши, що заява судді «не має нічого спільного з правовим обґрунтуванням».
Professor and former lawmaker Iryna Farion, who gives online Ukrainian language classes, poses in the western Ukrainian city of Lviv on April 5, 2022. - In Lviv, where the national language is predominant, a group of academics is offering free lessons online to those around the country wishing to brush up on their Ukrainian speaking skills. A sizeable minority of Ukrainians speak Russian as their mother tongue, and many more are fluent, but in recent years, increasingly more people have decided to shift linguistic identity in rejection of Russia's politics. Since Russia launched a military invasion on Ukraine in late February, under the pretext of "de-nazifying" its neighbour and protecting Russian speakers there, the trend has soared. (Photo by Yuriy Dyachyshyn / AFP) (Photo by YURIY DYACHYSHYN/AFP via Getty Images)
Про це вона заявила у своєму Telegram-каналі.
«Це замовна політична публіцистика, що є повною дискваліфікацією львівського судді. Цього слід було очікувати», — написала мовознавиця.
За її словами, вона не бореться за поновлення на посаді, бо її «посада вже давно просто Ірина Фаріон». Мовознавиця і блогерка каже, що бореться за «справедливість».
«Не можна перетворювати державу в концтабір 30-х чи 60-70-х років і звільняти з праці через політичні переконання. путін щиро аплодує такому рішенню, як і офіс президента закривавленої України», — додала вона.
Нагадаємо, що Галицький районний суд Львова відмовив колишній народній депутатці Ірині Фаріон у поновленні на посаді професорки Національного університету «Львівська політехніка».
Нагадаємо, що у листопаді 2023 року українська мовознавиця, педагогиня та ексдепутатка Ірина Фаріон звинуватила військових, зокрема бійців «Азову» та 3-ї ОШБр, в тому, що вони спілкуються російською мовою.
Щобільше, вона заявила, що не вважає російськомовних захисників українцями та патріотами, і назвала їх «збродом». Такі висловлювання викликали хвилю обурення в суспільстві.
На тлі критики, вона опублікувала у себе в Telegram листа від студента з окупованого Криму. У шапці листа значилося імʼя «Максим Глєбов» — хлопець висловив підтримку Фаріон і заяви, що російськомовні захисники мають розмовляти українською.
Фаріон не приховала імені та місця навчання хлопця. Користувачі соцмереж просили прибрати дані юнака, втім, ексдепутатка у відповідь писала, що їй не потрібні непрохані поради.
А вже 15 листопада СБУ відкрила чотири кримінальні провадження щодо висловлювань Фаріон про російськомовних захисників України та розголошення нею персональних даних проукраїнського студента з тимчасово окупованого Криму. Після чого у Львівській політехніці заявили про звільнення цієї викладачки. Згідно з опублікованими документами Ірина Фаріон, починаючи з 16 листопада більше не працює у виші.
Активісти «Спадщини» показали ще один зразок київської жовтої цегли, яку можуть використовувати для реставрації історичних…
Президент України Володимир Зеленський відреагував на смерть Папи Римського Франциска.
Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) оголосила результати перевірки інциденту біля міста Рафах у секторі Гази наприкінці…
Чотирьом підліткам, які побили військового у Гідропарку, повідомлено про підозру у хуліганстві. Прокуратура просить домашній…
Конституційний суд Литви визнав положення Цивільного кодексу, які передбачають партнерство лише між чоловіком і жінкою,…
У Туреччині завершили першу фазу освоєння газового родовища Сакар’я в Чорному морі. Щоденний видобуток газу…