Надання пакета військової допомоги від США на 2025 рік залежить від нашої адвокації, ситуації на фронті та виборів у США.
Прапори США та України. Фото: AP
Про це розповів в ефірі КИЇВ24 голова Інституту Американістики, аналітик “Інтерньюз — Україна” Владислав Фарапонов.
Надання Україні військової допомоги у наступному році залежить від низки умов. Зокрема від нашої адвокації в США, від ситуації на лінії фронту, від того, на якому етапі буде українське виробництво зброї. Проте ключовим фактором, за словами експерта, є склад Конгресу США.
Якщо ми говоримо, що нам треба буде отримувати допомогу далі, то над цим вже треба працювати. Тобто треба вже спілкуватися з американськими законодавцями, які голосовали за цей законопроєкт, і говорити про те, що цей пакет ми потребували ще пів року тому. Тепер треба думати, що буде потрібно Україні далі на 2025 рік і так далі.
Нагадаємо, Палата представників США також схвалила законопроєкт про фінансування допомоги Україні. Тепер це питання має розглянути американський Сенат у вівторок, 23 квітня, а потім підписати президент США Джо Байден.
Детально про новий ухвалений пакет допомоги Україні читайте в матеріалі КИЇВ24.
Конгрес США ще з минулої осені не може дійти згоди щодо прохання президента Джо Байдена виділити нові кошти на фінансування допомоги Україні.
Цьогоріч Сенат США схвалив законопроєкт, який передбачає виділення близько 60 млрд доларів на фінансування допомоги нашій країні. Документ передали до Палати представників, але там його не виносили на розгляд.
Проти сенатського законопроєкту виступав спікер Джонсон. Він заявляв, що хоче, щоб у документі також були жорсткі заходи щодо охорони американських кордонів від мігрантів.
Згодом Майк Джонсон оприлюднив окремі законопроєкти щодо допомоги Україні, Ізраїлю й Тайваню. Спікер Палати представників США представив чотири окремі документи, три з яких зосереджені на підтримці, а останній – стосується пріоритетів національної безпеки.
Зазначається, що ця заява прозвучала на зустрічі зі спецпосланцем президента США Стівом Віткоффом.
Галушкін знепритомнів, коли підключився до відеозасідання, але суддя не зупиняла засідання.
На картині американського президента зображено з піднятим кулаком на сцені свого передвиборчого мітингу в Пенсильванії…
Голова євродипломатії вважає, що США не достатньо тиснуть на Росію.
На пресконференції президент прокоментував дані від The Wall Street Journal, згідно з якими США пропонують визнати Крим…
Представник Держдепартаменту спростував, що Вашингтон ставить Київ перед доконаним фактом, однак дедалі гучніше невдоволення адміністрації…