Про це стало відомо з трансляції голосування в Палаті представників.

Законопроєкт про допомогу Україні підтримала більшість конгресменів в Палаті представників. “За” проголосували 311 конгресменів, проти – 112.

Що в законопроєкті про Україну

Загальний розмір законопроєкту щодо допомоги Україні, який ініціював спікер-республіканець Палати представників Майк Джонсон становить 60,84 мільярда доларів. Третина цих коштів, саме 23,2 млрд доларів, залишаться в США та будуть витрачені на поповнення американських запасів.

Куди витратять решту коштів:

13,8 млрд доларів — на закупівлю передових систем озброєнь, оборонної продукції та оборонних послуг для України;
11,3 млрд доларів — на поточні військові операції США в Європі;
26 млн доларів — на продовження нагляду та підзвітності за допомогою, що надається Україні.

Також в рамках цього законопроєкту Україна отримає в кредит 7,85 млрд доларів прямої фінансової допомоги державному бюджету. Цей кредит матиме право списати американський президент, але тільки після виборів в США, запланованих на 5 листопада 2024 року.

Крім того, законопроєкт зобов’язує президента США негайно передати Україні далекобійні ракети ATACMS. Але президент має право відмовитися, якщо ця передача може нашкодити національній безпеці Штатів.

КИЇВ24

Законопроєкт про допомогу ще має ухвалити Сенат

Тепер законопроєкт відправлять на розгляд Сенату США. Очікується, що сенатори візьмуться за його розгляд вже найближчим часом, попри перерву, передбачену розкладом Сенату.

Після схвалення сенаторами законопроєкт мають передати на підпис президенту США Джон Байдену. Як заявляв лідер більшості в Сенаті, демократ Чак Шумер, документ відправлять на стіл президента відразу ж після голосування.

Водночас у Білому домі вже пообіцяли, що новий пакет військової допомоги Україні від США буде виділений негайно відразу ж після остаточного схвалення законопроєкту. За даними американського Politico, Україна може отримати артилерію та системи ППО, але остаточний розмір пакета допомоги ще невідомий.

Коли надійде перший транш американської допомоги

Першу партію американської військової допомоги можуть доставити в Україну за кілька днів після підписання законопроєкту президентом США у разі його ухвалення Сенатом. Імовірно, це будуть боєприпаси для систем протиповітряної оборони та артилерії.

Про це повідомляє  New York Times. Американські чиновники сказали виданню, що боєприпаси можуть взяти із запасів Пентагону в Німеччині.

Представники США прямо не сказали, яку зброю Сполучені Штати надішлють Києву в рамках пакета, але прессекретар Пентагону генерал-майор Патрік Райдер сказав раніше, що, ймовірно, у транш буде включено більше боєприпасів для протиповітряної оборони та артилерії.

Епопея з затримкою допомоги від США: чому у США не ухвалювали законопроєкт

Конгрес США ще з минулої осені не може дійти згоди щодо прохання президента Джо Байдена виділити нові кошти на фінансування допомоги Україні.

Цьогоріч Сенат США схвалив законопроєкт, який передбачає виділення близько 60 млрд доларів на фінансування допомоги нашій країні. Документ передали до Палати представників, але там його досі не винесли на розгляд.

Проти сенатського законопроєкту виступав спікер Джонсон. Він заявляв, що хоче, щоб у документі також були жорсткі заходи щодо охорони американських кордонів від мігрантів.

Згодом Майк Джонсон оприлюднив окремі законопроєкти щодо допомоги Україні, Ізраїлю й Тайваню. Спікер Палати представників США представив чотири окремі документи, три з яких зосереджені на підтримці, а останній стосується  пріоритетів національної безпеки.