У діях ТЦК в Україні щодо мобілізованих у більшості випадків поки не знайшли порушень прав людини.
KYIV, UKRAINE – MAY 2: Males of conscription age wait their turn to military commissariat to update their data on May 2, 2024 in Kyiv, Ukraine. Long queues at military commissariats whose primary task is recruiting military personnel, are also caused by the passing of the law on mobilization, which imposes on males of conscription age the obligation to update their data. Due to long queues, the Ukraine's Ministry of Defense plans to introduce the online appointment scheduling to military commissariats. (Photo by Yan Dobronosov/Global Images Ukraine via Getty Images)
Про це розповів уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
З тієї кількості звернень, які я отримую щодня, у більшості було встановлено, що в діях представників ТЦК та СП не було знайдено порушення прав громадян України. Суспільству треба показувати, що є не тільки права, а й обов’язки. Щодо випадків порушення прав ТЦК та СП, є відповідні механізми, як ми реагуємо. Коли ми встановлюємо, що в їх діях немає порушення прав громадян України, ми роз’яснюємо громадянам, що там не було порушень.
Він додав, що у більшості випадків звертаються у напрямку Національної поліції. Тоді омбудсмен відкриває провадження, надсилає звернення, отримує відповіді та вирішує, чи права порушили.
Якщо права були порушені, я вимагаю відновити порушені права, провести превентивну роботу, щоб на майбутнє не було подібних випадків. Якщо ми встановили, що порушень прав немає, то особисто роз’яснюємо заявнику, що держава діяла виключно в законний спосіб і ваші права не були порушені.
Раніше повідомляли, що Волинський ТЦК та СП звинуватили у тому, що він нібито заводить людей без черги у той час, як інші люди мають чекати по кілька годин. У ТЦК відреагували на ситуацію. Там розповіли, що скарги щодо “привілеїв для своїх” у роботі ТЦК є викривленням ситуації. Адже насправді люди отримують послуги там по черзі.
Варто зазначити, що згідно з новим законом про мобілізацію, який набрав чинності 18 травня 2024 року, усі військовозобов’язані громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти його на вимогу уповноваженого представника ТЦК та СП, поліціянта чи прикордонника. Детальніше про усі зміни в чинному законі, які почали діяти із 17 липня, читайте у матеріалі.
Раніше глава Дорогуська заборонив перевізникам блокувати кордон. У понеділок окружний суду в Любліні дозволив проведення…
У вівторок, 13 травня, заступник міністра закордонних справ Олександр Міщенко провів зустріч із керівником посольства…
Про участь Рубіо у переговорах у Стамбулі раніше заявив президент США Дональд Трамп під час…
У Нечволодівці на Харківщині вже двоє загиблих і четверо постраждалих, російські війська застосували 3 КАБи.
Російські телеканали цитують пресекретаря Путіна.
12 лютого Рада національної безпеки і оборони запровадила санкції проти експрезидента Порошенка, бізнесменів Коломойського, Жеваго…