Попри те, що забруднення Десни вже дісталося Київщини, якість питної води у місцях водозаборів у межах норми.
Про це йдеться в повідомленні Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.
Там запевнили, що забруднення, яке рухається річкою Десна, нині стало менш концентрованим. У Києві станом на 16 вересня якість води у водозаборах на Десні тримається у межах норми.
У пункті водозабору міста Бровари зафіксували незначну зміну хімічного споживання кисню з 28,37 до 33,2 міліграма на дециметр кубічний, при нормі 30 міліграмів на дециметр кубічний. Розчинений кисень вище норми, хоч і трохи знизився з 6,22 до 5,4 міліграма на дециметр кубічний. У Міндовкіллі запевнили, що ризиків для здійснення водозабору немає.
А також не виявили перевищень за вмістом пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук, важких металів, азоту амонійному, нітритів та хлоридів. Загибелі риби та потемніння води не фіксується.
На Сумщині у річці Сейм спостерігається погіршення якості води у верхніх пунктах моніторингу до міста Мутин. У селі Чумакове хімічне споживання кисню зросло з 30 до 84,2 міліграма на дециметр кубічний, збільшився вміст завислих речовин. Вміст розчиненого кисню у нормі.
На Чернігівщині відбувається покращення якості води у річці Сейм. Фіксується збільшення вмісту розчиненого у воді кисню до 8,05-8,11 міліграма на дециметр кубічний. Показник хімічного споживання кисню перебуває в межах 28-30 міліграмів на дециметр кубічний.
Показники азоту амонійного, заліза загального та марганцю знизились та не перевищують допустимі норми.
Нагадаємо, 15 вересня голова Державного агентства водних ресурсів України Ігор Гопчак розповів, що забруднена вода з річки Десна вже дісталася Київщини. Він додав, що фахівці вже почали фіксувати перші ознаки забруднення води, зміни кольору та рівня каламутності у Десні у Київській області.
Нагадаємо, 28 серпня у затоці річки Десна на Київщині виявили небезпечні отруйні речовини. Вони стікали по течії з російського кордону.
А 30 серпня перший заступник міністра захисту довкілля Олександр Краснолуцький розповів, що річку Сейм могли забруднити речовини, які потрапили з Росії. У Міндовкіллі вжили низку заходів, щоб забруднена вода не дісталася великих міст України, зокрема Києва.
Крім того, 10 вересня експерт мережі захисту національних інтересів “АНТС” та еколог Олег Листопад в ефірі КИЇВ24 розповів, що викид забруднення у Десну відбувся з цукрового заводу у селищі Тьоткіному Курської області. Пізніше цього ж дня цю версію підтвердив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Генеральний директор ПрАТ “АК “Київводоканал” Олег Лисюк повідомив, що Київ має декілька джерел для постачання питної води, а також великі запаси.
А 13 вересня начальник Державної екологічної інспекції у Чернігівській області Сергій Жук повідомив, що потік небезпечних речовин у річку Сейм припинився і значно покращилися показники води. Річка поступово очищається, а показники кисню прийшли в норму. Спостерігається певний осад на дні Сейму, втім всі показники якості води в межах норми.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.