Про це розповів міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.
Забруднені води рухаються зі швидкістю 20−25 км на день. Ми робимо максимум для того, щоби вони не дійшли до питного водозабору Києва. Це наша основна задача. Тож 5−6 вересня ми побачимо, чи діють заходи, яких ми зараз вживаємо.
Він додав, що фахівці щодня беруть зразки води для досліджень Сейму. Так вони намагаються знайти рішення, щоб подолати забруднення.
За останні дні зроблено понад 50 проб, за ці два дні — ще 28. Зразки забрудненої води постійно відбираються для лабораторних досліджень та випробувань з метою пошуку найкращих рішень.
Міністр уточнив, що 30 серпня фахівці відібрали проби, на очисних спорудах водоканалу. Так вони зможуть з’ясувати, чи впораються, якщо забруднення дістанеться туди.
Тобто, превентивно ми робимо максимум для того, щоб це зупинити.
Він додав, що речовина, яка спричинила забруднення, має органічне походження. Ліквідацією наслідків займаються ДСНС, Держекоінспекція, Держпродспоживслужба, рибоохоронний патруль та місцева влада.
Річки Десна та Сейм забруднені: що відомо
У середу, 28 серпня, повідомляли, що у затоці річки Десна на Київщині виявили небезпечні отруйні речовини. Вони стікали по течії з російського кордону.
А у вівторок, 27 серпня, у річці Сейм зафіксували значне перевищення гранично допустимих концентрацій забруднювальних речовин, зокрема амонію та завислих речовин. Тоді ж екологічна комісія заборонила купатися, ловити рибу та використовувати воду з річки для господарських потреб через загрозу для здоров’я людей.
Водночас у четвер, 29 серпня, Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалила рішення щодо забруднення річок Сейм та Десна. Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець розповів, що завдяки аналізам вдалося знайти коагулянт, який допоможе покращити якість води.
Крім того, на засіданні також ухвалили рішення встановити сітки-бар’єри, щоб запобігти руху мертвої риби за течією.
У п’ятницю, 30 серпня, перший заступник міністра захисту довкілля Олександр Краснолуцький розповів, що річку Сейм могли забруднити речовини, які потрапили з Росії. Однак невідомо, чи сталася аварія, чи ці речовини потрапили випадково.
За його словами, нині Україна та Росія не обмінюються інформацією, тож дізнатися справжню причину неможливо. Однак заступник міністра припустив, що речовини, які забруднили річку, могли потрапити туди зі спиртового заводу або іншого російського підприємства.