Йдеться про податок на доходи фізосіб (ПДФО), з якого інші міста України отримують 60% відрахувань.
Відповідне звернення сьогодні під час сесії підтримали 93 депутати, передає КМДА.
«Нам потрібні справедливі умови формування бюджету столиці. Адже в той час, коли всі інші українські міста залишають собі 60% ПДФО, Київ має право залишати тільки 40%. Відтак, багато питань, що стосуються забезпечення життєдіяльності міста, не можуть бути реалізовані через недостатність фінансового ресурсу. А проектів, що необхідно втілити в столиці, – справді багато», – наголосив мер Києва Віталій Кличко.
Повністю текст має назву «Звернення до президента України, Верховної ради, депутатських фракцій та груп у парламенті, Уповноваженого Верховної ради України з прав людини щодо внесення до Конституційного суду України Конституційного подання про визнання таким, що не відповідає Конституції України пункту 1-1 частини 1 ст. 64 Бюджетного кодексу України».
Мер Кличко зазначив, що Києві потрібно добудувати Подільсько-Воскресенський міст, нові станції метро на Виноградар, відремонтувати мости, багато з яких в аварійному стані, дороги, школи, садочки та лікарні, а також облаштовувати парки та велодоріжки.
«Тому це звернення вкрай важливе. І я неодноразово піднімав питання щодо ПДФО на зустрічах і з президентом, з прем’єром та головою Верховної ради. Якщо нас не будуть чути, я переконаний, потрібно буде переходити до більш активних дій у відстоюванні інтересів та розвитку столиці», – заявив Віталій Кличко.
Нагадаємо, у 2020 Києву залишили лише 49 мільярдів з відданих до Держбюджету 562 мільярдів гривень зібраних податків.
Фото: КМДА
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.