Відповідне звернення сьогодні під час сесії підтримали 93 депутати, передає КМДА.

«Нам потрібні справедливі умови формування бюджету столиці. Адже в той час, коли всі інші українські міста залишають собі 60% ПДФО, Київ має право залишати тільки 40%. Відтак, багато питань, що стосуються забезпечення життєдіяльності міста, не можуть бути реалізовані через недостатність фінансового ресурсу. А проектів, що необхідно втілити в столиці, – справді багато», – наголосив мер Києва Віталій Кличко.

Повністю текст має назву «Звернення до президента України, Верховної ради, депутатських фракцій та груп у парламенті, Уповноваженого Верховної ради України з прав людини щодо внесення до Конституційного суду України Конституційного подання про визнання таким, що не відповідає Конституції України пункту 1-1 частини 1 ст. 64 Бюджетного кодексу України».

Мер Кличко зазначив, що Києві потрібно добудувати Подільсько-Воскресенський міст, нові станції метро на Виноградар, відремонтувати мости, багато з яких в аварійному стані, дороги, школи,  садочки та лікарні, а також облаштовувати парки та велодоріжки.

«Тому це звернення вкрай важливе. І я неодноразово піднімав питання щодо ПДФО на зустрічах і з президентом, з прем’єром та головою Верховної ради. Якщо нас не будуть чути, я переконаний, потрібно буде переходити до більш активних дій у відстоюванні інтересів та розвитку столиці», – заявив Віталій Кличко.

Нагадаємо, у 2020 Києву залишили лише 49 мільярдів з відданих до Держбюджету 562 мільярдів гривень зібраних податків.

Фото: КМДА