Через санкції у 2023 році сфера цивільної авіації Росії – на межі колапсу. Українській розвідці вдалося отримати доступ до службових документів Росавіації.
underside of commercial jet departing from airport
Про це повідомляє головне управління розвідки МОУ.
Унаслідок успішної складної спеціальної операції у кіберпросторі вдалось здобути великий обсяг закритих службових документів структурного підрозділу Міністерства транспорту РФ ― «Федерального агентства повітряного транспорту» (Росавіація).
Серед отриманих даних ― перелік щодобових звітів Росавіації у масштабах всієї РФ за понад півторарічний період.
У ГУР вважають, що сфера цивільної авіації Росії – на межі колапсу.
Аналіз характеру авіаційних інцидентів з отриманих документів вказує, що низка відмов, особливо пов’язаних з двигунами, шасі й механізацією крил має системний характер.
У ГУР вважають прямим наслідком санкцій для РФ:
Наразі РФ намагається всіма способами приховати купу проблем з цивільною авіацією.
Зокрема, на основі отриманої інформації, українська розвідка виокремила 10 фактів, які свідчать про технічні проблеми російської цивільної авіації:
Упродовж січня 2023 року в цивільній авіації Росії було зафіксовано 185 авіапригод. Близько третини кваліфіковано як інциденти різного рівня небезпеки. Лідером тут став російський ближньомагістральний літак «сухой superjet» ― 34 проблемні випадки.
За перших 9 місяців 2023 року в Росії задокументували 150 випадків технічних несправностей літаків. За аналогічний період 2022 року зафіксовано 50 таких інцидентів. Отже, зростання небезпеки польотів в Росії зросло втричі.
Найбільш проблемними місцями російської авіації залишаються двигуни та шасі, а також інші важливі елементи: гідросистеми, закрилки та програмне забезпечення.
РФ має серйозні труднощі з обслуговуванням бортів із великим нальотом. Через брак потужностей та спеціалістів у Москві намагаються переорієнтувати обслуговування літаків на Іран, де відповідні роботи проводять без відповідної сертифікації.
Станом на березень 2022 року росіяни мали близько 820 цивільних бортів іноземного виробництва. І якщо на той час лише до 10% із них пройшли через несертифікований ремонт із застосуванням неавтентичних запчастин, то нині через такий «сервіс» прогнали вже майже 70% авіапарку.
Гострий дефіцит запчастин призвів до так званого «авіаканібалізму», коли одні літаки розбирають для ремонту інших. Згідно з оцінкою наявних даних до середини 2023 року в РФ пустили на «донорство» понад 35% повітряних суден.
Більшість радянських літаків Ан-2 нині не можуть відірватись від землі, оскільки двигуни до них виробляли в Польщі, але через санкції їхнє постачання припинене.
Лише впродовж січня 2023 року серед 220 суден «Airbus», що є в Росії, зафіксовано 19 різних відмов. Зокрема, в в дев’яти літаках, які використовує «Аерофлот», зафіксовано 17 випадків задимлення.
З 230 літаків «Boeing», які використовують у Росії, зафіксовано 33 технічні відмови тих чи інших систем літака.
Не витримав умов російської експлуатації кожен сьомий бразильський «Embraer», а їх у РФ налічують 21.
Крім того, у вересні 2022 року Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) позначила Росію червоним кольором, разом з Ліберією та Бутаном, що свідчить про вкрай високий ризик для безпеки польотів.
Поставки нафти з РФ були припинені в березні після погрози президента США Дональда Трампа обкласти…
За словами Трампа, заява Зеленського про те, що Україна юридично не визнає окупацію Криму, "дуже…
Диктатор РФ заявив, що на поточний рік ВПК поставлено «ще масштабніші», ніж раніше, завдання, а…
На місце вже прибула слідчо-оперативна група, вибухотехніки та кінологи поліції.
Приводом для такої жорсткої позиції стали заяви посла Нечаєва, в яких він підкреслив, що не…
США у своїй пропозиції щодо мирної угоди не бачать Україну в НАТО.