Categories: Без рубрики

Дефолту в Україні не буде: банкір прокоментував ризики для української економіки та заяви західних ЗМІ

Заяви про дефолт у серпні 2024 року, що лунають у західних ЗМІ, не справдяться. Переговори Мінфіну та іноземних інвесторів щодо подовження заморозки виплат боргів все ще тривають.

Про це повідомив інвестиційний банкір Сергій Фурса у коментарі Суспільному.

Банкір вважає, що заяви про дефолт, якого українська економіка зазнає вже у серпні 2024 року, не справдяться, адже Мінфін продовжує переговори з іноземними інвесторами щодо укладених договорів.

Якщо не вдасться домовитися, якщо позиції Мінфіну та інвесторів не зійдуться, то тоді буде ще одна пролонгація, тоді скажуть: добре, поки нічого не ясно, чекаємо ще рік, може тоді стане ясно. Жоден з варіантів не загрожує нам дефолтом, якимись там трагедіями та катастрофічними наслідками. В принципі зараз навіть смішно читати (новини) про катастрофічний дефолт для України, бо сама війна має всі ті наслідки, які зазвичай має для країни дефолт”, — сказав Фурса.

Він зазначив, що дефолт лякає інвесторів й вони виводять гроші з країни, але, за його словами, все це й так відбулось через війну.

Тому навіть якби дефолт і відбувся по зовнішньому боргу, це жодним чином не вплинуло б на економіку України, але його не буде. Максимум, що може статися — це технічний дефолт, тобто якщо перемовини будуть тривати й, наприклад, 1 серпня ще не домовляться, але активно продовжується розмова і треба погодити певні технічні деталі, тоді інвестори та Мінфін скажуть: ну добре, давайте ще місяць поговоримо, беремо технічну історію, технічний дефолт, нічого не стається в цей момент”, — сказав фінансист.

Ці розмови стосуються зовнішнього боргу, який Україна залучала у зовнішніх інвесторів у вигляді єврооблігацій. Там, за словами банкіра, усі два роки продовжуються платежі й немає жодних розмов про реструктуризацію.

Він також пояснив, що у цій історії Міжнародний валютний фонд (МВФ) виступає у ролі “поганого поліцейського” й зазначив, що фінустанова тисне на перемовини, щоб змусити інвесторів прийняти українську сторону.

Питання в тому, що МВФ має жорстку позицію, більш жорстку, ніж український Мінфін, і Фонд каже: треба розглядати всі сценарії для України, навіть більш складні, й тому треба списати якомога більшу частину боргу”, — сказав Фурса.

Що відомо про дефолт в Україні

1 липня видання The Economist опублікувало статтю, у якій йшлося, що іноземні власники облігацій поки не погодили для України призупинення виплат за державним боргом. Якщо цього не станеться, до 1 серпня Київ може оголосити дефолт.

17 червня Міністерство фінансів оголошувало, що Україна не змогла досягти згоди з групою власників облігацій щодо реструктуризації міжнародного боргу на суму близько 20 мільярдів доларів США під час офіційних переговорів. Міністр фінансів Сергій Марченко запропонував кредиторам угоду, яка б знизила 60% від поточної вартості боргів, ті заперечили. Кредитори вважають 22% знижки більш прийнятними. Але переговори триватимуть, пообіцяли в міністерстві.

Recent Posts

Європа вимагатиме поваги до територіальної цілісності України в будь-якій мирній угоді

У Франції заявили, що європейські країни вважають, що будь-яка мирна угода щодо припинення розв’язаної РФ…

2 хв. ago

Пекін може змінити позицію і вплинути на Москву — Сікорський

За словами Радослава Сікорського, Китай міг би створити нову цінність у світовому порядку і «покласти…

17 хв. ago

ЗС РФ обікрали базу відпочинку на Бєлгородщині

Російські телеграм-канали публікують фото бази відпочинку, з якої російські солдати винесли з бази побутову техніку,…

23 хв. ago

Рубіо боїться, що Україна повернеться до жорсткішої позиції на перемовинах — Reuters

Низка західних медіа опублікували напередодні матеріали, у яких йшлося про бажання представників США вимагати на…

36 хв. ago

На пішохідно-велосипедному мосту замінили пошкоджене скло

Фахівці КП «Київавтошляхміст» завершили роботи із заміни пошкодженого скла на пішохідно-велосипедному мосту, що з’єднує Володимирську…

37 хв. ago

РФ може відмовитися від претензій на частину українських територій, які не контролює, в обмін на визнання Криму російським — аналіз The Guardian

Водночас поки незрозуміло, наскільки серйозною є ця ініціатива Москви — особливо з огляду на посилення атак проти цивільних…

46 хв. ago