27 січня світ вшановує жертв Голокосту, як трагедії, яка призвела до масштабного знищення єврейського народу. 80 років тому, 27 січня 1945-го, було звільнено Аушвіц — один із найбільших німецьких нацистських концтаборів, який майже п’ять років функціонував на території Польщі під час Другої світової війни. Відтоді цю дату відзначають як Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
Президент України Володимир Зеленський у неділю, 26 січня, взяв участь у вшануванні пам’яті жертв Голокосту.
«27 січня світ вшановує памʼять жертв Голокосту. Це було цілеспрямоване намагання нацистів стерти цілий народ — убити всіх його людей, знищити все, що нагадувало про євреїв. Шість мільйонів жертв», — написав глава держави у телеграм-каналі.
Зеленський повідомив, що напередодні разом з рабинами, представниками дипломатичного корпусу та своєю командою вшанував памʼять чоловіків і жінок, дорослих і дітей — мільйонів, убитих під час Голокосту.
«Злочин Голокосту ніколи не має повторитись, але поступово, на жаль, памʼять про Голокост стає слабшою. І зло, яке намагається знищувати життя цілих народів, досі залишається у світі», — зауважив він.
Зеленський зазначив, що всі мають боротися заради життя й не забувати, що «байдужість — це добриво для зла».
«Ми повинні долати ненависть, яка породжує знущання і вбивства. Ми повинні не допускати безпамʼятства. І це місія кожного — робити все, щоб зло не перемогло», — додав президент України.
Глава держави встановив лампадку до пам’ятного знака Менора на території Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр».
27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. У період Другої світової війни геноцид, влаштований нацистським режимом, призвів до знищення третини усіх євреїв світу. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року.
Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня.
Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенцима. В Україні вперше відзначили день пам’яті жертв Голокосту на державному рівні 27 січня 2012 року.
За роки Другої світової війни у табори Аушвіцу доправили близько 1,3 млн людей, 1,1 млн з них було вбито. Ще близько 74 000 загиблих у таборах Аушвіцу були полякам неєврейського походження, також німці вбили тут 21 000 ромів, 15 000 радянських військовополонених та до 15 000 людей інших національностей.
У Голокост було вбито 6 мільйонів євреїв, 1,5 мільйона з яких — на території сучасної України.
24 квітня у Києві відкриють виставку «Іканича»: маріупольська писанка — перша фізична експозиція, присвячена культурній…
У грудні французький президент заявив лідерам партій, що він намагатиметься уникнути позачергових виборів до закінчення…
Над Львовом два дні підряд кружляв невідомий літак. В уряді пояснили, що це було.
У відомстві планують припинити передбачені законом програми, що не «відповідають ключовим інтересам США».
Путін запропонував зупинити вторгнення в Україну через нинішню лінію фронту в рамках зусиль щодо досягнення…
Державний секретар США не братиме участі в переговорах щодо війни в Україні, які відбудуться у…