Categories: Без рубрики

Держінспекція забрала у ЧАЕС низку ліцензій, зокрема, на зберігання радіоактивних відходів

26 квітня 2022 року Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) прийняла рішення про зупинення дії низки ліцензій, які фактично зупиняють провадження діяльності зі зняття з експлуатації енергоблоків №1, 2 і 3, провадження діяльності на об’єктах з поводження з РАВ та здійснення окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії.

Про це повідомляє Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС».

Зокрема мова йде про зупинення дії таких ліценцій:

— № ЕО 000040 на право провадження діяльності на етапі життєвого циклу «зняття з експлуатації» блоків 1, 2, 3 Чорнобильської АЕС.

— № ОВ 001092 на право провадження діяльності «переробка, зберігання радіоактивних відходів» (експлуатація заводу з переробки рідких радіоактивних відходів (ЗПРРВ)).

— № ОВ 001094 на право провадження діяльності «переробка, зберігання радіоактивних відходів» (експлуатація комплексу НБК-ОУ).

— № ОВ 001095 на право провадження діяльності «переробка, зберігання радіоактивних відходів» (експлуатація Тимчасового сховища твердих відходів ІІІ групи (високоактивних відходів), низько- і середньоактивних довгоіснуючих відходів (ТС ВАВ та НСА-ДІВ)).

— № ОВ 001096 на право провадження діяльності «переробка, зберігання радіоактивних відходів» (Введення в експлуатацію Установки з вилучення твердих радіоактивних відходів (УВТВ) і Заводу з переробки твердих радіоактивних відходів (ЗПТРВ) Промислового комплексу з поводженню з твердими радіоактивними відходами (ПКПТРВ)).

— № ОВ 010950 на право провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання.

ДІЯРУ обґрунтовує таке рішення тим, що після тривалої окупації військами російської федерації ДСП ЧАЕС не спроможна дотримуватися умов провадження вищезгаданих видів діяльності, встановлених нормами і правилами з ядерної та радіаційної безпеки.

«На мій погляд, позбавлення ліцензій підприємства, яке навіть у період окупації зуміло забезпечити безпеку на промисловому майданчику та зберегло повний контроль над ядерними установками, ядерними матеріалами та радіоактивними відходами, є недолугим рішенням, яке дестабілізує роботу підприємства, внесеного до списку стратегічних об’єктів нашої держави, або ж свідомим саботажем. Я вже дав доручення для підготовки відповідних пояснень», — зауважив виконувач обов’язків генерального директора Валерій Сейда.

«Ми впевнені, що дія ліцензій буде поновлена після надання ЧАЕС регулятору обґрунтувань, що підтверджують відсутність порушень, які могли б стати підставою для зупинення дії цих ліцензій. ДСП ЧАЕС надасть докази, що підприємство спроможне дотримуватися умов провадження діяльності, встановлених нормами і правилами з ядерної та радіаційної безпеки» — коментує начальник відділу ліцензування ЧАЕС Ігор Хом’як.

Фото: Фейсбук

Recent Posts

Україна та НАТО визначили пріоритети роботи JATEC — Генштаб

Сторони обговорили стратегічні питання діяльності JATEC та реалізацію попередніх завдань. "Безперечно, головна кінцева мета будь-яких…

35 хв. ago

ППО вдалося збити понад третину зі 149 російських ударних безпілотників

Внаслідок ворожої атаки постраждали Житомирщина, Дніпропетровщина, Одещина, Донеччина, Сумщина та Черкащина.

55 хв. ago

Росіяни дронами атакували Павлоград. Загинув чоловік, поранена дитина

Вночі ворог вкотре скерував на Дніпропетровську область безпілотники, 13 з яких знищила ППО.

1 годину ago

Сили оборони ведуть бої на Курщині — DeepState

DeepState також повідомляє, що ворог не полишає спроб просунутися та закріпитися на Сумщині.

1 годину ago

Президент Німеччини радить не покладати багато надій на «похоронну дипломатію»

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр висловив застереження щодо дипломатичних переговорів у кулуарах церемонії похорону Папи Франциска.

18 години ago