У Верховній Раді України працюють над проєктом закону, який дозволить повністю звільнити від кримінальної відповідальності військових, які самовільно залишили частину (здійснили СЗЧ), але бажають повернутися назад до підрозділів.
Adult war team games with weapons, airsoft or strikeball, in forest. Group of soldiers in camouflage military uniforms with weapon combs through area. Military unit in woodland uniform with gun
Про це заявив народний депутат від фракції “Слуга народу”, член парламентського комітету з нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський, пише hromadske.
За його словами, такий проєкт закону вже зареєструють найближчим часом.
Нинішній закон працює, але тільки тоді, коли людині вже повідомлено про підозру і суд ухвалює рішення про звільнення її від кримінальної відповідальності. А ми хочемо усунути цю можливість, щоб людина навіть не перебувала в орбіті кримінального провадження, якщо вона добровільно повернеться. А це дуже багатьох стримує від повернення на військову службу. Тобто ми хочемо, щоб була можливість повернутися до військової служби без страху мати судимість.
Він додав, що кримінальне провадження проти цих військових навіть не відкриватимуть. На думку Веніславського, цей проєкт закону має нівелювати низькі темпи мобілізації до ЗСУ. Водночас про так звані радикальні заходи з цього приводу взагалі не йдеться.
Крім того, Веніславський уточнив, що інформація про нібито 100 тисяч військових, які самовільно залишили частини, не відповідає дійсності. Він пояснив, що «їх менше», однак зауважив, що не може розголошувати закриту інформацію.
Також нардеп уточнив, чи будуть у Верховній Раді розглядати питання чітких термінів служби у ЗСУ.
Ми на засіданні будемо ці питання порушувати. Очікуємо на зустріч міністра. Зараз я не готовий це коментувати. Ми очікуємо на цю інформацію від міністра оборони.
Нагадаємо, 21 вересня військовослужбовець 56 окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергій Гнезділов оголосив, що самовільно залишив частину (здійснив СЗЧ). Так він прагнув привернути увагу до відсутності демобілізації.
Гнезділов розповів, що чимало колег підтримали його, визнаючи важливість питання. Однак вони попередили про можливі негативні наслідки. Він висловив сподівання, що це стане прецедентом, і водночас заявив, що “абсолютно готовий до наслідків” та того, що “будь-якої миті” його можуть затримати.
А 24 вересня у 56 окремій мотопіхотній Маріупольській бригаді, де служить Сергій Гнезділов, який самовільно залишив військову частину (здійснив СЗЧ), призначили службове розслідування. Там заявили, що військовий “вчинив дії, які містять ознаки кримінального правопорушення”.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.