Про це Гнезділов розповів на своїй сторінці у фейсбуці.
Відсьогодні я йду в СЗЧ, до встановлення чітких термінів служби, чи до свого 25-річчя, маючи за своєю спиною 5 років бездоганної солдатської служби. Підкреслю: бездоганної.
Військовослужбовець 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергій Гнезділов прагне привернути увагу до відсутності встановлених термінів служби у війську та того, що згідно з Конституцією громадяни України мають обовʼязок захищати державу. Про це він розповів Громадському.
Солдат зазначив, що багато колег підтримують його, визнаючи важливість питання, але попереджають про можливі негативні наслідки. Він висловив сподівання, що це стане прецедентом, і водночас заявив, що “абсолютно готовий до наслідків” та того, що “будь-якої миті” його можуть затримати.
Також в інтерв’ю Еспресо Гнезділов пояснив, що тотальна невизначеність щодо термінів служби “дуже пригнічує та вбиває“. Особливо тих бійців, котрі служать вже третій рік. І всі хочуть розуміти, що буде далі, зазначив військовий.
Сергій переконаний, що питання перепочинку піхоти та встановлення чітких термінів служби на фронті – це питання національної безпеки. Самовільно пішовши в СЗЧ, він хоче донести до влади та суспільства “необхідність розмови” та розвʼязання цієї проблеми.
Коли буде демобілізація
У вересні багато військовослужбовців перетнуть межу у 30 місяців служби. Деякі з них більшість цього часу провели на передовій.
Видання BBC поспілкувалось з різними джерелами та дійшло до висновку, що найближчим часом в Україні не планують проводити демобілізацію військових, які служать від початку повномасштабного вторгнення.
Неназваний представник української влади заявив виданню, що наразі ні в Міноборони, ні в Генштабі ЗСУ “немає ніяких навіть проєктів документів” з чіткими строками демобілізації. У кращому випадку відповідний законопроєкт підготують наприкінці року.